Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A román közéletnek az a baja, hogy az emberek nem találnak olyat, akiben bízhatnak, csak olyat, akiben nem kellene bízniuk. Ezt viszont nehéz vagy éppenséggel lehetetlen elmagyarázni nekik – írja szerzőnk az idén négy választás elébe néző Romániáról.
A pattanásig feszült közel-keleti konfliktust elemzik a világlapok, többek közt a Financial Times, a Guardian és a Wall Street Journal. A Washington Post szerint a feszült közel-keleti helyzet nem vonhatja el a figyelmet Ukrajna kérdésétől. A Die Presse a legnagyobb szlovák ellenzéki párt vezetőjét idézi, aki szerint az országban nem alakulhat ki a magyarországihoz hasonló illiberális rendszer.
Simon Tisdall, a lap külpolitikai szerkesztője szerint Izrael az Irán damaszkuszi követsége elleni rakétatámadással átlépett egy vörös vonalat, az Izraelt támadó Irán pedig immár nem bújhat a Hezbollah vagy a húszik mögé.
A betegek egészségügyi adatai fölötti hatékonyabb kontrollt ígér az EU március végén véglegesített rendelete. Egyúttal igyekszik az orvosok és tudósok megfelelő hozzáférését is biztosítani a digitális korban, melyben a big data nélkülözhetetlen a kutatások gyors megvalósításához.
Egymásnak ellentmondó információk keringenek arról, hogy ki fújta le a vasárnapi kormányülésen felmerült azonnali válaszreakció ötletét, egyes sajtóértesülések szerint a gyors válaszlépést az egységkormány háborús kabinetének ellenzéki tagjai szorgalmazták, és Netanjahuék nem voltak benne partnerek, míg az izraeli kormányfő irodája azt állította, hogy épp fordítva történt mindez.
A legnagyobb világlapok, köztünk a New York Times, a Wall Street Journal és a Times az Izrael elleni iráni drón- és rakétatámadással foglalkoznak. Utóbbi, valamint a Bloomberg cikke az átalakuló nemzetközi rendről értekezik. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Hogyan teltek a táborok utolsó hónapjai, miként próbálták eltüntetni a holokauszt bizonyítékait a nácik, és mihez kezdett a szovjet propaganda a felszabadított táborokkal?
Sok holokauszttúlélő magába zárta a deportálás emlékeit, és Auschwitz felszabadulásának a nyolcvanadik évfordulóján még nagyobb hiányként mutatkoznak meg az elbeszéletlen történetek.
1945. január 27-én hétezer ember számára ért véget a pokol, ennyien maradtak az auschwitzi táborkomplexumban, miután a gyalogmenetek utolsó transzportja is elhagyta azt.