Nagy Gábor a Fülkében: Az amerikai elnökválasztás valóságshow, amibe sztárok is kellenek
Merre tovább, Amerika? Erre a kérdésre még senki nem tudja a választ, egyelőre mindenki a kampánnyal rohan. Annak a részleteit viszont már tudjuk elemezni.
Merre tovább, Amerika? Erre a kérdésre még senki nem tudja a választ, egyelőre mindenki a kampánnyal rohan. Annak a részleteit viszont már tudjuk elemezni.
Egy súlyos csekk legalábbis biztosan. Mi szóltunk, nem éri meg. De ha ivott és úgy ülne biciklire, még rosszabbul járhat.
Az egyik áldozat egy négygyermekes apa.
Ursula von der Leyen bizottsági elnök programja inkább a szélsőjobb követeléseinek felel meg, semmint az Európa-barát erőknek tett ígéreteknek, írja a Le Monde-ban egy párizsi elitegyetem uniós joggal foglalkozó professzora.
A mesterséges intelligencia sem tudná az összes olyan tényezőt figyelembe venni, amelyek együttes hatása meghatározza, ki nyeri az amerikai elnökválasztást. A végeredmény pár tízezer emberen múlhat, három forgatókönyv pedig egyenesen döntetlennel számol, amely helyzet Donald Trumpnak kedvezne. Akár a republikánus jelölt fut be, akár nem, a trumpizmus hosszú távon beépült a társadalomba, és a demokratákon is nyomot hagyott.
Madrid, Milánó és Róma után Párizsban is.
Az ukrán elnök Kárpátalján járt, ott beszélt a dokumentumról.
Az izraeli hadsereg előzetesen a lakóhelye elhagyására szólította fel a város lakosságát.
Vojislav Torden 2014 őszén vett részt huszonkét ukrán katona meggyilkolásában.
Az Egyesült Államok helyettes ENSZ-nagykövete fel is kérdezte a témában az orosz ENSZ-nagykövetet.
A nyolcvanas évek közepén, amikor a legtöbb szocialista állam befele tartott a politikai válságba, Lengyelország éppen kilábalt egyből. Ennek köszönhető, hogy a lengyel társadalom egy része a kommunista diktatúra utolsó évtizedét bizonyos fokú megértéssel kezeli, mivel egy makacsnak bizonyuló mítosz szerint az mentette meg az országot a legrosszabbtól, egy orosz katonai beavatkozástól. A diktatúra jellegéről, a lengyel gazdaság helyzetéről, a rendszer ellen szervezkedő munkásokról, valamint a lengyel szocializmus összeomlásáról Semsei Ferenccel, az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárának tudományos kutatójával beszélgettünk.
Ez az elmúlt évtizedek legsúlyosabb természeti katasztrófája Spanyolországban.
A volt elnök visszatérésével az erőviszonyok a világban a liberális demokráciák hátrányára billennének el, írja Martin Wolf, a lap gazdasági szemleírója
A grúz ügyészség csaknem félszáz eljárást indított.
Tanácsadói azt javasolták a republikánus elnökjelöltnek, hogy fogalmazzon óvatosabban, Donald Trump azonban nem hallgat rájuk.
Németország kulcsszerepet fog betölteni Ukrajna jövőben, állítja a Financial Timesban cikket közlő szakértő. Kudarcot vallott Ali Hámenei iráni elnök 30 éves nemzetbiztonsági stratégiája, ami azon alapult, hogy közvetítők útján háborúzik a zsidó állammal. Az oroszok sem tudnak az örökkévalóságig harcolni, ám a Nyugat attól fél, hogy Ukrajna előbb összeomlik, írja az Economist. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Trump hasonlít az olyan szélsőjobboldali populistákra, mint az indiai miniszterelnök, Narendra Modi és Orbán Viktor. De fasiszta? Nem – foglal állást a The Guardianben megjelent véleménycikkében a Princeton Egyetem politológiaprofesszora.
Kim Dzsongun is ott volt a sikeres rakétateszten.