Közepes erejű földrengés rázta meg Romániát
A Richter-skála szerinti 5,6-os erősségű földrengés rázta meg szombat este Románia délkeleti részét.
A Richter-skála szerinti 5,6-os erősségű földrengés rázta meg szombat este Románia délkeleti részét.
Több mint hatvanezer ember tüntetett szombaton Madrid utcáin azt követelve Mariano Rajoy konzervatív spanyol miniszterelnök kormányától, hogy teljesítse az abortusz alkalmazásának korlátozására vonatkozó, három évvel ezelőtti választási ígéretét.
Nincs előrelépés az Iránnal folytatott atomtárgyalásokon - közölte a német külügyminiszter, Frank-Walter Steinmeier szombaton Bécsben.
Japánban többen megsebesültek, Kínában pedig egy ember meghalt, amikor szombaton mindkét országban egy-egy földrengés történt.
A német kormány szerint az eddig véltnél sokkal többen csatlakoztak Németországból az Iszlám Állam (IÁ) nevű szélsőséges szunnita szervezethez Irakban és Szíriában.
Az ukrán védelmi miniszter szerint mintegy 7500 orosz katona van Kelet-Ukrajnában, ami csak tovább rontja a helyzetet az oroszbarát szakadárok által maguknak követelt területen.
Fegyveresek elfoglaltak egy buszt és kivégezték legkevesebb 28 nem muszlim utasát Kenya északkeleti vidékén szombaton. A támadással az al-Shabaab szomáliai iszlamista szervezet hajtotta végre.
Mexikó nyugati részén kitört a Colima vulkán, és öt kilométer magas hamuoszlopot, valamint gáz- és kőzetfelhőt lövellt a magasba. A lakosságot nem fenyegeti veszély.
Lövöldözés volt Athén külvárosában, egy szórakozóhelyen szombatra virradóra, legalább tizenegyen megsebesültek, hárman súlyosan. A rendőrség szerint a támadó Kalasnyikov gépkarabélyt használt, és válogatás nélkül lőtt a pireuszi diszkó vendégeire.
Egyre fenyegetőbb a pestisjárvány Madagaszkáron: két és fél hónap alatt 119-en fertőződtek meg, közülük negyvenen belehaltak a betegségbe – közölte pénteken az Egészségügyi Világszervezet.
Harminckilenc évi börtön után ártatlannak nyilvánítottak és pénteken szabadlábra helyeztek két elítéltet az Egyesült Államokban, az Ohio állambeli Clevelandben – közölte az ügyészség.
A megváltás ingyenes, be kell fejezni azt a gyakorlatot, hogy az egyház pénzt kér keresztelőkért, az áldásért és a misékért – mondta Ferenc pápa a pénteki reggeli misén.
Lemondott posztjáról péntek délután a lengyel országos választási bizottság elnöke, valószínűleg azért, mert a vasárnapi önkormányzati választásokon leadott szavazatok akadozó számlálásával függ össze. A hatvannyolc éves Andrzej Jaworski 2010 óta volt a bizottság elnöke.
A republikánus képviselők keresetet nyújtottak be Obama egészségügyi reformja ellen.
Megközelítette az 5500-at a Nyugat-Afrikát sújtó ebolajárvány halottainak száma – közölte pénteken az Egészségügyi Világszervezet. A genfi székhelyű WHO friss jelentése szerint november 18-ig 15 351 ember betegedett meg a vírustól, és közülük 5459-en meghaltak.
Lemondta pénteken a szombatra tervezett függetlenség napi ünnepséget a libanoni kormányfő. A döntésben az elnökválasztás sorozatos kudarcán kívül a közel-keleti ország rossz biztonsági helyzete is szerepet játszott.
Nem minősül gyógyszernek az e-cigarettákhoz használt nikotintartalmú folyadék, ezért szabadon lehet forgalmazni az ilyen folyadékot tartalmazó termékeket – így döntött a német szövetségi közigazgatási bíróság.
Idén többször volt már árvíz Velencében, mint a katasztrófákkal sújtott 2010-ben.
Mecsetet akarnak építeni Törökország minden állami egyetemén – jelentette be pénteken a török vallásügyi hivatal, és ezzel a bírálók szerint a török kormány újabb lépést tesz a társadalom iszlamizációja felé.
Két újabb fogoly érkezett Szlovákiába a gunatanamói börtönből – közölte pénteken a szlovák belügyminisztérium szóvivője. Peter Lazarov szerint olyan emberekről van szó, akiket soha nem gyanúsítottak meg, illetve nem emeltek ellenük vádat terrorcselekmény elkövetése miatt, így nem jelentenek semmilyen veszélyt Szlovákiára.