Rosszul áll a brit kormánypárt szénája, az időközi választást a Munkáspárt nyerte
A Munkáspárt a parlamenti választások kiírását követeli Rishi Sunak brit miniszterelnöktől.
A Munkáspárt a parlamenti választások kiírását követeli Rishi Sunak brit miniszterelnöktől.
Félő, hogy a katonai támogatásért cserébe a Kreml segít Észak-Koreának hozzáférni a nemzetközi bankrendszerhez, írja a Wall Street Journal. Ódor Lajos volt szlovák miniszterelnök a Guardiannek beszélt a szlovákiai politikai helyzetről. Macron sötéten látja Európa jövőjét, írja az Economist. A volt svéd miniszterelnök szerint lehetővé kell tenni, hogy adott esetben akár ki is zárhassanak tagokat az EU-ból. A demokráciák gazdaságilag sokkal sikeresebbek, mint a populista rezsimek, nyilatkozta a Baseli Egyetem professzora az Euractivnak. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Amikor a CPAC, valamint a Heritage magához öleli a magyar vezetőt, akkor Kína rosszindulatú befolyásának növelését támogatja nyugaton, és aláássa az Egyesült Államok biztonsági érdekeit, írja a konzervatív American Enterprise Institute munkatársa a Washington Postban.
A világszervezet szerint jelenleg „holdbéli tájra” hasonlít a terület.
A francia elnök szerint Európának három nagy fenyegetéssel kell egyszerre megküzdenie. Az első az oroszok jelentette biztonsági fenyegetés, a második a Kína jelentette gazdasági veszély, a harmadik pedig a szélsőjobboldali erők megerősödésével válságba kerülő demokrácia.
A Trump-féle jobboldal a keblére ölelte a tekintélyelvű Orbán Viktort a CPAC múlt heti budapesti fórumán, írja helyszíni tudósításában az amerikai hírtévé, amelynek tudósítóit számos társukkal együtt nem engedtek be a konferenciára.
A hajnali rajtaütés azt követően történt, hogy előző éjjel Izrael-szimpatizáns ellentüntetők támadtak rá a táborra.
Több európai hírszerző szolgálat szerint is Artyom Marcsevszkij volt az oroszpárti ukrán oligarcha, Viktor Medvedcsuk mellett a Voice of Europe nevű, orosz propagandát terjesztő híroldal irányítója és egyben egyik finanszírozója is.
A republikánus elnökjelöltnek egy kampányeseményen botlott meg a nyelve, így véletlenül novemberi ellenfelét magasztalta.
Több párt is kilépne az ECR-ből, ha a Fidesz belép – írja a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A gazdaságfilozófia lehet az egyik legmarkánsabb töréspont Trump és Biden között – írja Joseph Stiglitz. A gázai helyzetről ír a The Guardian. Alain Finkielkraut francia publicista, közéleti gondolkodó szerint Benjamin Netanjahu jelenti a legnagyobb veszélyt Izraelre. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A szervezet azt akarja elérni, hogy az izraeli katonák vonuljanak ki a Gázai övezetből.
36 ember halt meg, közel ennyien megsérültek, amikor az esőzések miatt beomlott egy út Kínában – közölte a Reuters a kínai állami médiára hivatkozva.
Mindeközben a tbiliszi parlament épülete előtt tüntetők ellen a hatóságok vízágyúkat, könnygázt, gumilövedékeket vetettek be tömegoszlatásra.
Olyan fizetést követelnek, amely megközelítené az európai átlagot.
A New York-i Columbia Egyetem és a Los Angeles-i Kaliforniai Egyetem mellett az Arizonai Egyetem tucson-i központjánál és New Orleansban a Tulane Egyetemen szintén többeket letartóztattak.
Ismét folyamatosan tüntetnek Tbilisziben a grúz ellenzékiek, megakadályozandó, hogy életbe lépjen az az orosz mintára megfogalmazott törvény, amely külföldi ügynökként bélyegzi meg a részben külföldi támogatással működő civil szervezeteket.
Húsz évvel a magyar csatlakozás után Orbán Viktor azt reméli, jelentős beleszólása lehet az uniós vezetők kiválasztásába, amikor az általa helytartótanácsnak csúfolt Európai Unió egyik irányítója lesz. Csakhogy az EU az idén szorosabbra zárhat, mint azt a magyar kormányfő szeretné.
Tbilisziben heves tiltakozás tört ki a törvényjavaslat miatt, amely előírná, hogy a szervezeteket, amelyeknek anyagi eszközei több mint 20 százalékát külföldről finanszírozzák, külföldi befolyásoló ügynökökként regisztráltassák.
Már a nemzetközi sajtó is nyugtázta, hogy a Medián legújabb, lapunkban megjelent felmérése szerint szárnyal Magyar Péter népszerűsége. A Kurier emlékeztet, hogy Magyarország semmilyen hivatalos megemlékezést nem tart ma, az uniós csatlakozás 20. évfordulóján. Meghozta eredményét a kemény fellépés az embercsempészek ellen a magyar-osztrák határon. Visszatér Gázába az a nemzetközi humanitárius szervezet, amelynek hét munkatársát egy hónappal ezelőtt ölték meg az izraeli hadsereg katonái.
A szerdai támadásban hárman, a hátfői légicsapásban öten vesztették életüket a városban.