Hivatalos a Biden–Trump visszavágó
Mindketten megszerezték az elnökjelöltséghez szükséges szavazatokat.
Mindketten megszerezték az elnökjelöltséghez szükséges szavazatokat.
Ellenfele Mark Rutte korábbi holland miniszterelnök lesz, akiről Szijjártó Péter azt mondta, Magyarország nem támogatja megválasztását.
Az előválasztások közül kiemelt figyelem övezi Georgia államot, amely a várakozások szerint döntő lehet a novemberi választáson.
Donald Trump ismételt megválasztása esetén azt ígéri, hogy elnöki kegyelemben részesítené a Capitolium megrohanásával vádolt embereket. Úgy tűnik, ettől az sem tántorítja el, hogy felelősségéről saját egykori kormánytagjai tettek eskü alatt vallomást a kongresszus vizsgálóbizottsága előtt.
A neves, orosz születésű biztonságpolitikai szakértő arra figyelmeztet, hogy az ukrán ellenállás összeomolhat, ezért Kijevnek úgy kell az amerikai segélycsomag, mint egy falat kenyér. Csakhogy a Képviselőház elnöke mégsem tűzi napirendre a kérdést, aminek egyetlen oka van: Donald Trump.
Abszurd helyzetek sokaságát okozzák Belgiumban a francia és a holland nyelv használatát szabályozó, gyakran értelmetlen és betarthatatlan előírások.
A nyugat-balkáni országnak sikerült igazodnia az uniós kül- és biztonságpolitikához is, így megkezdhetők a csatlakozási tárgyalások.
Az Ukrajnából oroszországi területre behatoló fegyveres csoportok a hétvégi orosz elnökválasztáshoz igazították a támadások időpontját.
Az ukrán elnök szerint ha valahol, akkor Magyarországon igazán tudhatnák az emberek, hogy milyen az orosz megszállás.
Európa vezető katonai hatalmai nem érzékelik, mennyire súlyos a helyzet az orosz fenyegetés árnyékában. A leggyengébb pont Németország, a német–francia tengely működése akadozik. Orbán Putyintól tanul, időnként túltesz rajta. A média és az igazságszolgáltatás a szlovák kormányfő célkeresztjében. Megvan, ki lesz a Soros György alapította Nyílt Társadalom Alapítvány új elnöke.
A brit közmédia szerint a hán-júniszi kórházból több tucat egészségügyi dolgozó eshetett izraeli fogságba. Három azóta már szabadult palesztin szerint verték és megalázták őket.
Rejtélyes küldetésre vállalkozik Magyarország: hamarosan 200 fős kontingenst küld önállóan egy olyan közép-afrikai országba, amelyhez nyilvánvalóan semmiféle érdek nem köti, ellenben a misszióban láthatólag nagy szerepet játszik Orbán Viktor fia – írja közös cikkében a svájci lap két tudósítója Bécsből, illetve a kenyai fővárosból, Nairobiból.
Bár a kormányzati szervek rendszereit ért támadásokat több oroszbarát hackercsoport is magára vállalta, egyelőre nem biztos, hogy valóban oroszok állnak mögötte.
A férfi a halála előtt néhány nappal még vallomást tett a repülőgépgyártó ellen folyó perben.
Előírnák, hogy minden kórház köteles megoldani, hogy legyen olyan orvos, aki a törvény által megengedett terhességmegszakítást elvégzi, ma ugyanis inkább a kórházigazgató vagy a megyei önkormányzati elnök vallási meggyőződése dönt az egyes orvosok lelkiismerete helyett.
A NATO főtitkára szerint a katonai támogatás Ukrajnának azonban elengedhetetlen, „amennyiben tárgyalásos, békés, illetve tartós rendezést szeretnénk”.
A bíróságokon és az ügyészségen is káosz uralkodik az új lengyel kormány és a korábban kinevezett vezetők ellentétei miatt, de Washingtonban ez nem fog látszani.
A gyakorlat a „Tengeri Biztonsági Övezet – 2024” fedőnévre hallgat.
A szerző, Matthew Henderson, az erősen konzervatív brit újság munkatársa ott látja a fő gondot, hogy Peking alapvető segítséget nyújt az orosz gazdaság számára, a nyugati hatalmak viszont kevésbé állnak ki Ukrajna mellett.