Putyin egy NATO-tagállamba látogathat, mégsem kell tartania a letartóztatástól
Erdogan török államfő bejelentette, hogy Putyin orosz elnök részt vehet az oroszok által épített atomerőmű avatóünnepségén Törökországban.
Erdogan török államfő bejelentette, hogy Putyin orosz elnök részt vehet az oroszok által épített atomerőmű avatóünnepségén Törökországban.
Egy hónap alatt több mint 10 százalékkal nőtt Donald Trump volt amerikai elnök népszerűsége a republikánusok körében, miközben a demokraták megosztottak Joe Biden újraindulását illetően.
„Közös célunk, hogy Oroszország vonja vissza a csapatait ukrán területekről – mondta Novák Katalin Ankarában, majd Erdogan elnökkel közösen lepacsizott a földrengésben életeket mentő mentőkutyával.
A lap szerint a Vatikán állításával szemben biztosan nem előre tervezett vizsgálatokról van szó.
A műveletnél jelen volt a földgázvezeték-rendszer megépítésére alapított cég képviselője is.
A végletekig kiéleződött a jogi reformra készülő Netanjahu-kormány és az ellenzék hadakozása. Szakértők szerint Izrael soha nem volt annyira megosztott, mint most, és ez rendkívüli veszélybe sodorhatja az országot, miközben Ciszjordánia lángba borul, és már a harmadik palesztin intifáda kitöréséről beszélnek.
Az ukrán elnök szerint, ha az oroszok beveszik a hét hónapja ostromlott várost, az ukrán társadalom hirtelen bele fog fáradni a háborúba, és a vereség a nyugati szövetségesek lelkesedését is megtöri.
A V4-eknél Magyarország teljesen magára maradt, a NATO-ban az egyik legvitatottabb tag, az USA-val való kapcsolat a rendszerváltás óta sosem volt ennyire rossz, írja Keno Verseck, a DW szerzője.
Peking minden érintett féllel, beleértve Ukrajnát is, kapcsolatban áll – egyelőre konkrétumok nélkül ennyi a kínai válasz arra, hogy az ukrán elnök meghívta kínai kollégáját Kijevbe.
Viktor Tatarincev svédországi orosz nagykövet szerint az északi országok a NATO-csatlakozás miatt Oroszország megtorló intézkedéseinek célpontjaivá válhatnak.
A tajvani elnök, Caj Jing-ven 10 napos látogatást tesz Közép-Amerikában, Los Angelesben viszont találkozik Kevin McCarthyval, az amerikai képviselőház elnökével is. Pekingnek nem tetszik a dolog.
Netanjahuban nem lehet bízni. Megpróbálják megmagyarázni a Fidesz hintapolitikáját. Putyin csak a határozottságból ért, figyelmeztet Francois Hollande volt francia elnök. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Több városban is zavargásokban torkolltak a békés demonstrációk, a rendőrség könnygázt és vízágyút is használt az oszlatásra.
A spanyol hatóságok őrizetbe vették Clara Ponsatí katalán függetlenségpárti európai parlamenti (EP) képviselőt kedden Barcelonában, aki öt év után tért vissza Spanyolországba, ahol letartóztatási parancs volt ellene érvényben.
A két pakisztáni férfi a gyanú szerint egy iráni terrorszervezet tagja lehet.
A legtöbb áldozat Közép- és Dél-Amerikából érkezett, 28-an például guatemalaiak voltak.
Megfélemlítés, zaklatás, emberrablás és gyilkosság is szerepel a listán.
Legalább egy tüntető megsérült Párizsban ott, ahol a hvg.hu munkatársai követték, mi történik a keddi tüntetés hivatalos részének lezárása után. Korábban a belügyminiszter önmérsékletre intette a csendőröket, könnygázból azért elég sok jutott tudósítóinknak is.
Mit tervez Benjamin Netanjahu az izraeli igazságszolgáltatással, ami miatt százezrek tüntetnek Izraelben? Miért veszélyes az ország jelenére és jövőjére nézve, hogy a szélsőjobbal szövetkezett a kormányra kerülés érdekében? Megoldódik-e a válsághelyzet attól, hogy a miniszterelnök elodázza a demokráciaellenes lépéseket? Közéleti podcastunkban mindent összefoglaltunk az elmúlt napok, hetek, hónapok eseményeiről.
Több tízezren vonultak fel a nyugdíjreform elleni demonstráción.