Izrael lebombázta Teherán hírhedt börtönét, ahol a politikai foglyokat őrzik
A támadás célja elvben az volt, hogy lehetőséget biztosítson a foglyoknak a szökésre.
A támadás célja elvben az volt, hogy lehetőséget biztosítson a foglyoknak a szökésre.
Az Egyesült Államok támadását nehéz jogszerűnek tekinteni, az önvédelem pedig minden ország számára megengedett.
A példátlan támadást éveken át készítették elő, de hogy titokban maradjon, még az utolsó pillanatban is beiktattak több, elterelő műveletet. Azt akarták ugyanis, hogy teljes egészében érvényesüljön a meglepetésfaktor.
Vlagyiszlav Jeszipenkót fogsága alatt kínzásoknak vetették alá.
Az iráni legfőbb vezető szerint Izrael súlyos hibát követett el azzal, hogy megtámadta őket.
A hétvégi amerikai csapás egyik célpontját ezúttal Izrael támadta.
Sokan életüket veszítették és megsebesültek az orosz hadsereg hétfő éjjeli kombinált légicsapásában.
Arra számítottak, hogy a gesztus hatására átgondolja az amerikai elnök, hogy csatlakozzon-e az izraeli támadáshoz.
A friss házasokra akkor nyitottak tüzet, amikor elhagyták a lagzi helyszínét.
Szerintük a többi országnak egységesen kellene követni a példájukat.
Irán minden eddiginél veszélyesebb lehet. Trump megnehezíti a rendszerváltást Teheránban. Az amerikai elnök belelépett a hazárdjátékot játszó Netanjahu izraeli kormányfő csapdájába. Teherán stratégiája kudarcot vallott, ám ez nem garancia arra, hogy Amerika és Izrael képes győzni. Az USA megszabadította a világot az egyik legsúlyosabb nukleáris fenyegetéstől, és nagy lépést tett afelé, hogy helyreállítsa az amerikai elrettentő erőt. A világlapok fókuszában a közel-keleti válság.
Annyi mindent lehetne mondani az Egyesült Államok általi három kulcsfontosságú iráni nukleáris létesítmény elleni bombázás nyomán, hogy könnyű elveszni a lebilincselő részletekben – írja a New York Times háromszoros Pulitzer-díjas publicistája, aki igyekszik globális kitekintésben vizsgálni, mi is történik valójában.
Két héten belüli döntést ígért, de két nap után lecsapott három iráni nukleáris létesítményre Donald Trump azzal a bombával, amellyel csak az USA rendelkezik. Azt találgatják, első és második elnöksége eddigi legnagyobb kockázatvállalását előre kiszámított módon, furfangosan tette, vagy kiszámíthatatlan szeszélyből.
Irán szerint az Egyesült Államok a nukleáris létesítményeik elleni csapásokkal „elpusztította a diplomáciát”. Izrael azt mondja, Teherán „áldozatot játszik”.
A szír belügyminisztérium szerint a támadó az Iszlám Állammal állt kapcsolatban.
J.D. Vance szerint Donald Trump a korábbi közel-keleti háborúkat indító elnökökkel szemben tudja, hogyan érje el Amerika nemzetbiztonsági céljait.
Az új román kormánykoalícióba az RMDSZ adhatja az egyik miniszterelnök-helyettest, valamint a kulturális és a fejlesztési tárca vezejőtét.
Bernie Sanders éppen az oklahomai Tulsában tartott nagygyűlést, amikor egy bekiabálásból értesült róla, hogy az USA lebombázta az iráni nukleáris létesítményeket.
Pete Hegseth Donald Trumpot méltatta az Irán elleni támadást követően, de azt is közölte, hogy céljuk nem az iráni rezsim megdöntése.
A támadás súlyosan megsértette az ENSZ alapokmányát, a kínai külügyminisztérium szóvivője pedig felszólította az országokat, hogy érjenek el mielőbbi tűzszünetet.