Sületlenül maradt a jászberényi állatkert, a lakosság segítségét kérik

Nyoma veszett két dél-afrikai sülnek, amelyeket a debreceni állatkertből szállítottak Jászberénybe. Az állatok egy lakattal zárt karanténhelyen voltak, a gondozók azonban kedd reggel átvágva találták meg az ajtót rögzítő fémszalagot. Az egyik példány azóta megkerült, a másikat továbbra is keresik.














zCast: Mi többet tehetek a klímaválság ellen azon felül, hogy leteszem az autót? 

Az energia- és kosárközösségek, kalákák, bérlői lakás-, fogyasztói és termelői szövetkezetek mind egy olyan gazdaság elemei, amelyben komoly potenciál rejlik az egyre fenyegetőbb klíma-, ökológiai-, lakhatási- vagy éppen gondoskodási válság kezelésére. Ennek a gazdasági felfogásnak a mibenlétét boncolgatjuk a zCast legfrissebb adásában. A kapitalizmus kritikája vagy egy alternatíva? Profit vagy szükséglet? Valami, amivel többet tehetünk például a klímaválság ellen, mintha csak letennénk az autót. Minden, amit tudni akarsz a szolidáris gazdaságról elméletben, és – a lakhatási- és energiaközösségek példáján keresztül – a gyakorlatban.