Olvadnak a svájci gleccserek, előkerült egy 1986-ban eltűnt hegymászó holtteste
A klímaváltozás miatt olvadó és zsugorodó gleccserekből az utóbbi évtizedekben egyre gyakrabban kerülnek felszínre rég eltűnt emberek maradványai.
A klímaváltozás miatt olvadó és zsugorodó gleccserekből az utóbbi évtizedekben egyre gyakrabban kerülnek felszínre rég eltűnt emberek maradványai.
Tizenkét centiméter friss hó esett a Bajor-Alpokban és a Magas-Tátra csúcsai is befehéredtek.
Szerintük a gyakorlatban nem megvalósítható az erdőirtásról szóló uniós törvény.
Extrém hőség pusztít Európa több részén, és emiatt sok helyen erdőtüzek is kitörtek. Görögországban, Portugáliában és Olaszországban is olyan állapotok uralkodnak, hogy az még a nagy nyári forróságokhoz szokott helyiek számára is váratlanul jött.
Mit csinál Budapest főtájépítésze és hogyan tud az anyagilag szenvedő főváros zöldterületeket is fejleszteni? Miért tartja fontosnak, hogy a közösségi médiában beszéljen az élővilágról? Mit tanulhatunk a Liget-projektből és hogyan lehet felelősen hozzányúlni a Népligethez? Hogyan küzd meg a kánikulával a főváros és miért elengedhetetlenek ehhez a zöldfelületek? Fenntarthatósági podcastunkban Bardóczi Sándor, Budapest főtájépítésze volt Nagy Iván László vendége.
Az erős szél miatt a tűz folyamatosan terjed, kétezer embert már evakuáltak a görög szigetről.
Folytatódik a hőség Görögországban, és a meteorológusok előrejelzése szerint egyelőre nem is látni a végét. Az északi féltekén a hőhullám nem csupán a szárazföldi területeket sújtja, egy új spanyol kutatás szerint a Földközi-tenger vize is melegszik.
Az idegenhonos állatok a helyi mocsári teknősöket veszélyeztetik, ráadásul egzotikus parazitákat terjeszthetnek.
Meghaladja a hazai átlagot annak a több mint 21 ezer embernek a karbonlábnyoma, akik kitöltötték a hvg.hu karbonlábnyom-kalkulátorát. Annak örülünk, hogy a kérdőívet ilyen sokan kitöltötték, az elért eredményre azonban nem vagyunk büszkék. A többség ugyan klímatudatosan igyekszik hűteni az otthonát, de talán túl sokan autóznak indokolatlanul, és esznek túl sokszor húst. Ön kiszámolta már a saját karbonlábnyomát? Bónusz karbonszegény tippekkel a most éppen enyhülő hőség elviseléséhez.
Az éghajlatváltozásért felelős gázok légkörbe kerülésének csökkentését elsősorban a nagy kibocsátásukról hírhedt szektoroktól várjuk, de sokat lehet tenni egy-egy kisebbnek tűnő területre, például az egészségügyre koncentrálva. És hogy miként? A világ 3. legjobb egészségügyével rendelkező Hollandiának vannak ötletei.
Hétfő után kedden is több mint 24 fokot mértek hajnalban Budapesten.
Sokan továbbra sem hajlandók elhagyni házaikat.
A városvezetés pénteken lezárta a kedvelt turistacélpontnak számító antik fellegvárat, miután a hőmérséklet árnyékban meghaladta a 40 Celsius fokot.
Az akkumulátorgyártás olyan bumeráng, amit eldobni és elkapni is fájni fog Magyarországnak – legalábbis akkor, ha minden a jelenlegi, követhetetlen, átláthatatlan és észszerűtlen módon halad tovább. Fenntarthatósági podcastunkban Győrffy Dóra közgazdász és egyetemi tanár foglalta össze, hogyan működnek a különböző, Magyarországra érkező akkumulátorüzemek, milyen környezeti terhet vonnak maguk után most (és fognak 10-15 év múlva), és ki az igazi nyertese ezeknek a beruházásoknak.