Tetszett a cikk?

Az akkumulátorgyártás olyan bumeráng, amit eldobni és elkapni is fájni fog Magyarországnak – legalábbis akkor, ha minden a jelenlegi, követhetetlen, átláthatatlan és észszerűtlen módon halad tovább. Fenntarthatósági podcastunkban Győrffy Dóra közgazdász és egyetemi tanár foglalta össze, hogyan működnek a különböző, Magyarországra érkező akkumulátorüzemek, milyen környezeti terhet vonnak maguk után most (és fognak 10-15 év múlva), és ki az igazi nyertese ezeknek a beruházásoknak.

Év elejére megtanultuk Mikepércs, Göd és Iváncsa nevét, azóta Ács, Komárom és Bátonyterenye is beleégett az emlékezetünkbe, a lista pedig még jócskán nyúlni fog – ezeken a településeken ütötték fel fejüket különböző akkumulátorgyártó-üzemek a magyar kormány erőltetett iparosítási folyamatainak részeként, azt azonban egyre nehezebb követni, pontosan milyen beruházások érkeznek, és mennyibe kerül ez nekünk mind anyagilag, mind a természeti kincseink, mind az egészségünk árán.

A zCast legfrissebb adásában Győrffy Dóra közgazdász és egyetemi tanár segített kiigazodni a legfontosabb kérdésekben. Milyen beruházások érkeznek? Miért fulladhatunk meg másfél évtizeden belül a saját szemetünkben? Mennyivel termeljük túl magunkat? Biztos-e, hogy ez a technológia a jövő kulcsa? És van-e arra forgatókönyv, hogy mindebből mégis jól jöjjünk ki, legalább anyagilag? Ezekre a kérdésekre mind választ ad fenntarthatósági podcastjunk új epizódja.

Hallgassa meg az alábbi lejátszón, vagy bárhol, ahol podcastjait fogyasztja! Iratkozzon fel a hvg.hu podcastokra Spotify-on, Apple Podcasts-onGoogle Podcasts-on vagy SoundCloudon!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!