A görög kulturális miniszter, Lina Mendoni szerint az Akropolisz tetején, a tűző napon az emberek rosszabbul tűrik a felmelegedést. A helyszínre mentőautókat is kivezényeltek, mert a hét folyamán több látogató rosszul lett. A helyi vöröskereszt hidegvizes palackokat osztogatott, és árnyékolókat is kihelyeztek – írja a Reuters.
Az Akropoliszt a hőhullám ideje alatt 12 és délután 5 óra között nem lehet látogatni a „dolgozók és a turisták védelmében”. A döntéssel nem mindegyik látogató ért egyet, többen is felháborodásuknak adtak hangot, mert előre megvették az 50 eurós, soron kívüli bejutást nyújtó VIP-belépőt, így viszont nem tudják felhasználni.
Az Európai Űrügynökség műholdas mérései szerint Olaszországot, Spanyolországot, Görögországot, Franciaországot és Németországot is extrém hőség sújtja, a jövő héten pedig megdőlhet az európai melegrekord: Szicíliában akár 48-49 fokot is mérhetnek majd.
Július 6., csütörtök volt az eddigi legmelegebb nap, 17,08 Celsius-fokos átlaghőmérséklettel.
A Föld legmelegebb napja múlt hét csütörtökön volt: 17,1 Celsius fok volt a globális átlaghőmérséklet. A klímakutatók az üvegházhatású gázok okozta globális felmelegedés és az El Nino egyidejű hatásának tulajdonítják a hetekben kialakult kánikula súlyosságát.
Hasonló hőség sújtja az Egyesült Államok középnyugati térségét, több városban is tartósan 40 fok fölött volt a nappali hőmérséklet, több hajléktalant is égési sérülésekkel szállítottak kórházba. Az amerikai hőhullámban több mint 100 millió lakos érintett.