Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Súlyosabb lehet, mint a tíz évvel ezelőtti.
Tíz éve, a Lehman Brothers befektetési bank bedőlésével kezdődött a 2008-as gazdasági világválság. Ugyanaz a közgazdászcsoport, amely az akkori összeomlást megjósolta, ma újabb válságra figyelmeztet - adja hírül a Sky News.
Az egyik szakértő, Ann Pettifor már 2006-ban jelezte előre a krízist. Ma a hatalmas vállalati hitelállomány miatt számít válságra, amelynek első szakasza az amerikai kamatemelés lehet.
A globális hitelállomány ma a világ GDP-jének háromszorosa - mondja. Vagyis ezt nyilvánvalóan nem fogják visszafizetni, és szükségszerűen eljön a pont, amikor borul az egész rendszer. A hitelkamatok emelkedésével egyre több nagyvállalat válhat fizetésképtelenné, magával rántva bankokat, egész iparágakat és országokat. Ennek első áldozatai már meg is vannak: Argentína és Törökország, ahol a valuta inflációja már elszabadult.
Pettifor súlyosabb válságra számít, mint a tíz évvel ezelőtti, mert kevesebb eszköz áll rendelkezésre a kezelésére.
Nemcsak amerikai közgazdászok figyelmeztetnek a következő válságra: Orbán Viktor, valamint Matolcsy György jegybankelnök is tett olyan megjegyzéseket, hogy hamarosan szembe kell nézni a következő összeomlással. Ráadásul ebben mellettük áll régi harcostársuk, Soros György is, aki szintén újabb gazdasági kataklizmát orront.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.