szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Több embert becsapott és anyagilag megkárosított a neves magyar színész, Koltai Róbert ügyvezetése alatt álló Első Magyar Médiaakadémia Kft. – állítják a dabasi és a gyöngyösi kapitányságon csalás gyanúja miatt feljelentést tevők.

„A szerződésben vállaltak ellenére nem tartott meg az Első Magyar Médiaakadémia Kft. minden beígért tanfolyamot, és a szülők, akik szerint ezzel kár érte őket, a rendőrséghez fordultak” – ezért indított nyomozást a gyöngyösi rendőrkapitányság. Soltész Bálint, a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője tájékoztatta minderről a hvg.hu-t, hozzátéve, a cég ügyiben nemcsak ők, hanem – tudomásuk szerint – a Dabasi Rendőrkapitányság is nyomoz.

A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, Beluzsárné Belicza Andrea közlése alapján, a Dabasi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztályán 2010. május 20-án indult büntetőeljárás csalás gyanúja miatt, ismeretlen tettes ellen. "Az ügynek jelenleg egy sértettje van, a cselekménnyel okozott kár közel 1 millió forint. Bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható személy kihallgatására eddig nem került sor.”

Koltai Róbert színész-rendező, a médiaiskola ügyvezetője és művészeti irányítója az üggyel kapcsolatban a Magyar Nemzetnek azt nyilatkozta, ő teljesen ártatlan, és hogy az iskola szerinte korrektül működött. Úgy vélte, a bajok akkor kezdődtek – ám ő minderről csak utólag értesült –, amikor vidéki helyszíneken tartottak toborzásokat, s azokon a szervezők valótlan dolgokkal szédítették a szülőket.

A hvg.hu értesülései alapján is a hatóságok valóban nem Koltait látják a történtek mögött, hanem egy romániai származású szervezőnőt. A színész állítja, nem tudja, hova tűntek az intézmény tulajdonosai. A 2009. május 6-án létrehozott Első Magyar Médiaakadémia Kft. tagja a szintén tavaly tavasszal alapított, jelenleg egy ukrán állampolgár kezében lévő Media School Group Kft., valamint a Wellnes & Thermal Hotels Szállodaipari és Üdülésszervező Kft.

Hogy a médiaiskola elindulása nem volt sima, mutatja a cégnyilvántartás adata is: az "akadémia" ellen az APEH végrehajtást rendelt el a vállalkozás egyik tulajdonosa, a Media School Group üzletrészére. A problémák miatt Koltai állítólag már tavaly le akart mondani az ügyvezetői posztról, amit épp az adóhivatal eljárása akadályozott meg. Koltai iskolája körül tavaly nyáron pattant ki botrány, amikor a résztvevők azt panaszolták, hogy a mintegy másfél millió forintos tandíj – amelyet készpénzben kellett odaadniuk – ellenében az oktatás színvonala kritikán aluli.

Nemcsak Gyöngyösön és Dabason, hanem Tatabányán és Kecskeméten is kereste a tehetséges gyerekeket az "akadémia", s több helyszínen botrány tört ki. Kecskeméten tavaly a castingon veszett össze egy szülő és egy szervező. A Bács-Kiskun megyei székhelyen az előbbi félrevezetés, az utóbbi pedig garázdaság miatt emelt panaszt a rendőrségen.

Az akadémia tulajdonosa, a Marshall-szigeteken bejegyzett Emuna Holding volt egyébként egy másik olyan vállalkozásnak is a tulajdonosa, amelynek ténykedésével kapcsolatban ugyancsak kétségek merültek föl: a Next modellügynökség, amint arról tavaly beszámoltunk, bepalizható kisgyerekes szülőket próbált rávenni arra, hogy horribilis összegért, 150-180 ezer forinért készítessenek csemetéjükről amúgy csekély összegért is előállítható fotóalbumot.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!