szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Bár Árok Kornél volt tűzoltó-szakszervezeti vezető azt nyilatkozta, hogy leszerelése és a szakszervezeti tisztségről való lemondása után a Magyar Szolidaritás Mozgalomnak továbbra is társelnöke marad, egy két éve alakult párban betöltött tagsága miatt a három másik társelnök - köztük a volt rendvédelmi érdekvédő, Kónya Péter - és az alapítók többsége kezdeményezte tisztségéből való leváltását.

Árok Kornél már nem társelnöke a Magyar Szolidaritás Mozgalomnak, mert párttagsága miatt a három másik társelnök és az alapítók többsége kezdeményezte tisztségéből való leváltását - közölte a szervezet hétfőn. Árok Kornél múlt héten mondott le tűzoltó-szakszervezeti tisztségéről, mert hivatásos állományból való felmentési idejének letöltése után politizálni szeretne, és a civilekkel összefogva indulni a 2014-es választásokon.

Árok hétfőn délelőtt azt mondta, július 6-án jár le a hivatásos állományból való felmentési ideje, és azt követően a két évvel ezelőtt alakult Szövetség az Egységes Magyarországért nevű pártban, amelynek alapító tagja, kíván politizálni és tisztséget vállalni. Azt is elmondta, a Szolidaritás mozgalomnak továbbra is társelnöke lesz.

A mozgalom azt közölte, hogy mint civil szerveződés, a demokratikus állam helyreállításán és újrateremtésén munkálkodik, amelyhez elengedhetetlen egy széles körű társadalmi konszenzus kialakítása, amelyet csak pártoktól függetlenül lehet megvalósítani. "Mivel Árok Kornél tagja egy pártnak, amelyben a jövőben aktív szerepet kíván vállalni, így a Mozgalom fenti céljaitól eltérő utat választott, ezért a három másik társelnök és az alapítók többségének kezdeményezésére Árok Kornél a jövőben nem tölt be tisztséget a Magyar Szolidaritás Mozgalomban" - fogalmaznak a közleményben.

Árok Kornél hétfőn délután aggályosnak nevezte a döntést, mert mint fogalmazott: nem az ő, "hanem a mozgalom irányvonala változott meg". Hangsúlyozta, hogy nyárig nem vállalhat tisztséget semmilyen pártban, ám azt eddig sem titkolta, hogy politikai pályára készül. Úgy fogalmazott, hogy nem tetszenek neki azok a politikai erővonalak, amelyek megjelentek a mozgalom mögött.

A Fegyveres és Rendvédelmi Dolgozók Érdekvédelmi Szövetsége éléről tavaly december elején lemondott, a honvédségtől is leszerelt Kónya Péter, a Magyar Szolidaritás Mozgalom társelnöke erre reagálva hangsúlyozta: éppen azért döntöttek a leváltás mellett, mert el akarták kerülni, hogy a mozgalom mögött bármilyen politikai irányvonal megjelenhessen.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!