szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Lemondott az MSZP-ben betöltött budapesti tisztségeiről Molnár Zsolt. A politikus csütörtökön az ATV Egyenes Beszéd című műsorában jelentette be döntését, amit "az elmúlt napok támadásaival" indokolt.

Molnár Zsolt a műsorban azt mondta: már az országgyűlési kampány kezdetekor eldöntötte, hogy a következő tisztújításon nem indul semmilyen párttisztségért az MSZP-ben.

Az elmúlt napokban azonban olyan cikkek láttak napvilágot és olyan támadások indultak ellene, amelyek miatt úgy látja, hogy nem hozható össze az ő személyével az a széles összefogás Budapesten, amivel le lehetne váltani a Fideszt – fogalmazott.

MTI / Illyés Tibor

Az interjúból kiderült, hogy Molnár Zsolt a támadások közé sorolja Ron Werber nyilatkozatát is. Az MSZP volt kampányfőnöke még a parlamenti választás előtti hetekben keveredett konfliktusba Rogán Antal lakásügyével kapcsolatban Molnár Zsolttal. Ron Werber szerdán az Indexen keresztül üzent a politikusnak. Azt nyilatkozta: „Molnár Zsolt adjon hálát istennek minden egyes napért, amikor nem nyitom ki a számat”. Az MSZP-s képviselő úgy reagált erre az ATV-ben, hogy nem kívánja semmilyen módon minősíteni az MSZP volt tanácsadóját - olvasható az atv.hu-n.

A szkinhed-múltra vonatkozó vádakról Molnár Zsolt azt mondta: teljesen biztos benne, hogy kétséget kizáróan ki fog derülni róla, hogy nem volt sem szkinhed, más bandának sem volt tagja. A Rogán Antallal való kapcsolatáról szóló híresztelésekre pedig úgy reagált: négyszemközt sosem beszélt a Fidesz frakcióvezetőjével.

Győzködték, hogy maradjon

Molnár Zsolt a hvg.hu információi szerint csak a budapesti elnöki pozícióról mondott, parlamenti mandátumát megtartja és a Nemzetbiztonsági bizottság elnöki posztját is. Informálisan ugyanakkor úgy értesültünk, hogy az MSZP-ben a budapesti elnökség a második legfontosabb pozíció a pártelnökség után, mivel a fővárosi szervezet tudja a legtöbb küldöttet bejuttatni a pártkongresszusra. A szocialista párt következő tisztújító kongresszusát ősszel tartják.

A budapesti párttanács csütörtöki ülésén részvevő forrásunk azt mondta: eredetileg arra készültek, hogy az EP-kampányról, az őszi önkormányzati választásokra való felkészülésről valamint a többi baloldali szervezettel való egyezetésről beszélnek, de végül Molnár Zsolt ügye uralta az egész tanácskozást.

Forrásunk szerint a tanácskozás előtt arra készültek, hogy több „kényelmetlen” ügyet is felvetnek, akár az MSZP népszerűségének csökkenését vagy a gyenge országgyűlési választási kampányt, Molnár bejelentése azonban mindenkit meglepett. Többen felszólaltak, és győzködték a politikust, hogy ne mondjon le a budapesti elnökségről.

Molnár viszont jelezte nekik, hogy a döntése visszavonhatatlan. Utóbbit azzal indokolta, hogy a múltjáról szóló cikkek illetve a körülötte kialakult helyzet az MSZP-re hullna vissza, és nem akarja rontani a párt helyzetét.

hvg.hu

Út a lemondásig

 A Magyar Nemzet Online május 6-án egy régi fotót tett közzé, amelyet az 1992-es, Göncz Árpád elleni tüntetésen készített a 168 Óra fotósa. A képen kapucniban látható Molnár Zsolt. A lap azt írta, hogy a szocialista politikus azok között volt, akik a Kossuth téren kifütyülték az akkori köztársasági elnököt, és ezzel megakadályozták őt október 23-i beszéde megtartásában.

Molnár Zsolt elismerte, hogy a kilencvenes évek elején előfordulhatott olyan rendezvényen, ahol bőrfejűek is voltak: futballmeccsekre, tüntetésekre járt, de tagadta, hogy szkinhed lett volna. A parlamentben aznap újságíróknak olyan fiatalkori fotót mutatott magáról, amelyen látszik, hogy van haja, és szerinte ez is bizonyította az szkinhed-vádak alaptalanságát.

Aznap a Magyar Televízió Híradójában és a HírTV-ben is bemutattak egy olyan felvételt, amely szerint Molnár Zsolt 1992. október 23-án a régi tévészékháznál is tüntetett és Hankiss Elemér tévéelnök távozását követelte a tömegben.

Molnár Zsolt azzal védekezett, hogy ha szkinhed lett volna, az a nemzetbiztonsági átvilágításakor kiderült volna. Jelezte, hogy jogi lépéseket tesz mindenki ellen, aki azt állítja róla, hogy bőrfejű volt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!