Lemondott a Momentum pártalapítványi elnöki posztjáról Fekete-Győr András miután a párt fegyelmi eljárást indított ellene
A vizsgálatot a politikus korábbi nyilatkozatai miatt indították, amelyekben arról beszélt, hogy a pártnak nem kellene elindulnia a jövőre esedékes választásokon.
hvg.hu
Pénteken Fekete-Győr András lemondott a Momentum pártalapítványának elnöki posztjáról, mert a párt nemrég fegyelmi eljárást indított ellene amiatt, hogy május elején arról nyilatkozott, hogy a Momentumnak nem kellene elindulni a 2026-ban esedékes országgyűlési választáson – írja a Telex.
A politikus a laphoz eljuttatott nyilatkozatában azt írja, hogy az elmúlt hetekben komoly feszültség alakult ki a pártban a rendszerváltó kezdeményezése mentén.
„Ennek folyományaként fegyelmi eljárást indítottak velem szemben, amely akár a kizárásomat is eredményezheti a Momentumból. Ez a helyzet jelentősen megnehezíti azt, hogy a pártalapítvány elnökeként eredményesen végezhessem a munkámat, ezért lemondtam az alapítványnál betöltött minden tisztségemről” – olvasható közleményében.
Tompos Márton, a párt elnöke május elején Fekete-Győr választásos nyilatkozataira reagálva elmondta, hogy a Momentum különböző szintjein régóta folyó vitáról van szó, sokat gondolkodnak azon, mivel tudnának a legtöbbet tenni az országért, a liberális értékekért és a közösségükért: azzal, ha nem indulnak a 2026-os választáson, vagy azzal, ha igen – és ha utóbbi, az milyen formát fog ölteni.
Ám Tompos szerint nem volt jó döntés, hogy Fekete-Győr a nyilvánosság elé vitte a megvitatandó kérdést, ezzel „lájkokra váltva egy belső dilemmát, és nyomást gyakorolva a belső döntéshozatalra”.
Június elején a Momentum Mozgalom Küldöttgyűlése úgy határozott, hogy a kormányváltás elősegítése érdekében a párt nem indul a 2026-os országgyűlési választáson. Fekete-Győr a bejelentés után helyes, felelős és mindenekelőtt bátor lépésnek nevezte a döntést.
Organikus összeomlás vagy új stratégiai cél felé tart a Momentum? Fekete-Győr András azt javasolja, el se induljanak a 2026-os választáson. A HVG-nek adott interjúban azt mondta, ez egyszerre vezethet rendszerváltáshoz és a Momentum túléléséhez is. Szerinte azt kell eldönteni, hogy a probléma vagy a megoldás része akarnak lenni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.