Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A kormány a SZÉP-kártya és az Erzsébet-utalvány ügyében győzködi Brüsszelt. Az Európai Bizottság vizsgálatot indított a két cafeteriaelem ügyében, és a nemzetgazdasági tárca is azzal számol, hogy amennyiben a kormány nem enyhít a feltételeken, ebben az ügyben is megindulhat a kötelezettségszegési eljárás Magyarország ellen.
Jelenleg is folynak a tárgyalások az Európai Bizottsággal (EB) a SZÉP-kártya és az Erzsébet utalvány kérdésben - idézi a Napi Gazdaság Online Matolcsy György nemzetgazdasági miniszternek két szocialista képviselő kérdésre adott válaszát. A levél szerint a magyar kormány úgy alakítja tárgyalási pozícióit, hogy a "rendszer fő céljai megtartása mellett mindenki számára megnyugtató megoldást találjunk". Ez pedig arra utal, hogy az Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) is arra számít, a kompromisszum érdekében valamilyen átalakításokra szükség lesz a rendszerben.
Azt már korábban is elismerte az NGM szakmai stábja, hogy a rendszer változatlanul hagyása esetén a kormánynak szembe kell néznie "az esetleges elmarasztaló döntéssel és annak következményeivel". Matolcsy tárcája nem is rejti véka alá, mire számít: "a Bizottság szóbeli tájékoztatása alapján, amennyiben a versenykorlátozó szabályozás nem kerül megváltoztatásra, a Bizottság haladéktalanul megindítja a kötelezettségszegési vagy (...) versenyjogi eljárását" - idézi a lap a tárcát.
A vizsgálat bő egy hónapja indult az ügyben Magyarország ellen, mivel az EB véleménye szerint a SZÉP-kártya szabályai sértik a letelepedés és a szolgáltatásnyújtás szabadságát. Az Erzsébet-utalványról pedig azt mondta az EB, hogy "nyíltan diszkriminatív, mivel állami monopóliumot valósít meg", emellett a kibocsátó üdülési alapítvány "szerződéskötési gyakorlata diszkriminatív lehet", illetve "kereskedelempolitikai (és nem szociális) célokat érvényesít". A Bizottság szerint "a jelenlegi piaci szereplők kiszorítása semmilyen módon sem indokolható, a felhozott közérdekkel aránytalan".
A magyar álláspont szerint viszont az utalvány egy szociálpolitikai eszköz, amin keresztül "az állam a jövőben ki tudja építeni egyes szociális juttatások - például munkanélküli segély, családi pótlék, szociális segély) természetbeni nyújtásának rendszerét".
A vitáról bővebben itt olvashat.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
2021 óta az 55 fontos csúcsról 10 fontra csökkent a Wizz Air részvényeinek árfolyama, a befektetők az elmúlt 15 céges jelentésből 13-ra negatívan reagáltak. A magyar gyökerű légitársaság életét a háborúk és az olajárak sem könnyítették meg, de a mélyrepülésben a menedzsment is szerepet játszott Bukta Gábor, a Concorde elemzője szerint.
A biztos pártválasztóknál 44-37-re vezet a Tisza a Fidesszel szemben, a Mi Hazánknál viszont erősen rezeg a léc a kutatás szerint.
Utolérte az Audit is a német autóipar válsága. Egyre kevesebb motor készül Győrben, nagyobb nyári leállást is terveznek, leépítések várhatók.
A Tisza Párt elnöke szerint pár hónap alatt összeomlott a költségvetés.
A gyanúsított és az áldozat együtt indult Nagykanizsáról Ausztriába.
Csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.
A 15 év után leköszönő Máté Gábort váltja.