szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az Oscar-díjas rendező, Alex Gibney legújabb dokumentumfilmjében a hatvan éve alapított Szcientológia Egyháznak megy neki, több kiugrott tag portréján keresztül.

A Szcientológia, avagy a hit börtöne a Pulitzer-díjas Lawrence Wright könyve alapján készült, és nyolc kiugrott tag portréján keresztül mutatja meg az általuk csak szektának nevezett egyház külső szemnek láthatatlan működését.

A sokkoló vallomásokból kiderül, mennyire manipulatív a több országban hivatalos vallásként elfogadott szcientológia világa, és hogy mi mindenre képes a nevében a jelenlegi vezető. Megtudhatjuk, hogyan lett az L. Ron Hubbard által kitalált eszmerendszer elképesztően népszerű Hollywoodban, és hogyan váltak olyan elismert és befolyásos filmesek híveivé, mint John Travolta és Tom Cruise, valamint a háromszoros Oscar-díjas Ütközések rendezője, Paul Haggis.

Az Esquire magazin által csak "korunk legfontosabb dokumentumfilmeseként" emlegetett Gibney három Emmy-díjat elnyert filmje provokatív mese az egóról, a kizsákmányolásról és a hatalomvágyról.

Szcientológia, avagy a hit börtöne
Magyarhangya

Alex Gibney rendszeresen izgalmas és kényes témákat jár körbe, mint például az Enron cég csődje (Enron: The Smartest Guys in the Room, 2005), az amerikai katonák által elkövetett kínzások (az Oscar-díjas Taxi to the Dark Side, 2007), Ken Kesey portréja (Magic Trip, 2011), a katolikus egyház pedofil-botránya (Mea Maxima Culpa: Silence in the House of God, 2012), a Wikileaks-sztori (Előttünk nincsenek titkok: A Wikileaks története, 2013), Lance Armstrong bukása (The Armstrong Lie, 2013), Fela Kuti élete (Finding Fela!, 2014), és az  Apple alapítójának története (Steve Jobs: The Man in the Machine, 2015).

A Szcientológia, avagy a hit börtöne november 19-én érkezik a magyar mozikba.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!