szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Évente négymillió asztmás megbetegedést okoz a gyermekek körében a közúti járművek szennyezőanyag-kibocsátása a világon, ez az összes eset 13 százaléka – derítették ki kutatók.

Dél-Koreában, Kuvaitban, Katarban és az Egyesült Arab Emírségekben a gyerekkori asztmás megbetegedések 30 százaléka tulajdonítható a gépkocsik okozta légszennyezésnek, főleg a nitrogén-dioxid-kibocsátásnak. Városokra bontva a legrosszabb a helyzet Sanghajban, ahol az esetek 48 százaléka írható az autóforgalom számlájára. A tucatnyi legérintettebb város között Moszkván és Szöulon kívül csupa kínai nagyváros szerepel – derül ki a The Lancet Planetary Health című tudományos folyóiratban megjelent tanulmányból.

Csaknem minden gyermek, akinél a gépjárművek kipufogógáza okozza az asztmát, olyan településen él, ahol betartják az Egészségügyi Világszervezet (WHO) határértékeit. Az amerikai George Washington Egyetem kutatói szerint ez arra utal, hogy

a jelenlegi határértékek nem elég szigorúak.

A WHO adatai szerint 235 millió ember szenved asztmától a világban, a betegségbe évente mintegy 400 ezren halnak bele.

[Gyönyörű felvétel készült a Földről, de beleborzong, ha megtudja, mit ábrázol]

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos eredményeket is bemutató Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!