Abu-Dzabi érdeklődik a Magyarországról Lázárék által kiengedett, rejtélyes múltú Klimt-kép iránt
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
A kollégák közötti rivalizálás ma már megszokott dolog, szinte nincs olyan cég, ahol a dolgozók ne szembesülnének a kiélezett versenyhelyzettel, az ügyeskedéssel, olykor piszkos trükkökkel, amelyek ellenük irányulnak. Hogyan foghatod ki a szelet a rosszakarók vitorlájából? Tanácsok.
Az egészséges rivalizálás – amikor mindenki nyílt kártyákkal játszik, nem szúrja hátba a másikat, és nem lehetetleníti el a munkáját –, a vállalat javára válhat: ösztönzően hathat a kollektívára, növelheti a termelékenységet. Ám amikor valaki átlépi az egészséges határt, és a rivalizálás mindent háttérbe szorít: a csapatmunkát, együttműködést, és saját céljait helyezi előtérbe, elérésükért pedig minden eszközzel küzd, a helyzet kiéleződik.
Előfordul, hogy a riválisnak tekintett fél a konfrontálódástól tartva zöld utat ad a törtetőnek, aki másik versenytárs után néz. Ám az igazi küzdelem akkor kezdődik, ha két rivális egymás teljesítményét igyekszik túllicitálni. Hogyan lehet felvenni a harcot a kollégával, aki hátba szúrja az embert?
Állj ki magadért!
© AP |
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Kényes téma lett a kormány számára, hogy mennyit költenek adófizetői pénzekből a védett személyek hivatalos külföldi útjaira.
4,6 százalékra gyorsult az infláció. Legnagyobb mértékben a háztartási energia, azon belül a vezetékes gáz drágult.
Alsó hangon hatmillió forintot viselt magán.
Új eszközöket kaphat a rendőrség a rendzavarók távoltartására.
A politikus azt mondja, ők nem elemezgetni akarják a politikát, hanem értékek mentén építenének közösséget.