Mellár Tamás: Bezárult a kör, csapdában a magyar gazdaság
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
A Manchesteri Egyetem gyakorlatilag bezárta diákjait az egyik kollégiumába, a hallgatók pedig tüntetéssel és épületfoglalással reagáltak.
A nagy-britanniai koronavírus-járvány második hulláma legelőször az észak-angliai nagyvárosokban, többek közt Manchesterben erősödött fel; már októberben botrány volt például abból, hogy mindenféle konzultáció nélkül jelentették be a legmagasabb fokozatú járványvédelmi készültséget Westminsterből. Ez feledésbe is merült, amint november 5-én teljes lezárást hirdettek Angliában, az új korlátozások viszont újabb problémákat jelentettek Manchesterben, aminek a város elitegyeteme lett az elszenvedője.
Szeretettel Nagy-Britanniából: Ki öli meg a nagyit?
Az egyértelmű, hogy Európában a koronavírus-járvány őszi felerősödésében a mindennapi élet nyári újranyitása volt a kulcs. A brit kormány szerint viszont a felelősség - szinte kizárólag - a fiatalokat terheli.
A Manchesteri Egyetem az Egyesült Királyság legjobb felsőoktatási intézményei közé tartozik, a maga negyvenezer tanulójával pedig a harmadik legnépesebb egyetem a szigetországban. Manchesterben minden évben nyolcezer kollégiumi helyet tartanak fent, amit főként az elsőéves diákok kapnak, ezek pedig megfelelnek a brit standardnak, azaz egy fős, sok esetben saját fürdőszobás lakhelyekről lehet beszélni.
Ennek természetesen ára van: a legolcsóbb szobák is heti 100 fontnál, azaz kb. 40 ezer forintnál kezdődnek (természetesen étkezés nélkül), ami a 9 ezer fontos éves tandíjra akár 3-5 ezret rádobhat az első évben. A brit kormány a novemberi intézkedéscsomagban arra kérte a kollégistákat, hogy a félév végéig semmiképp ne menjenek haza, a növekvő esetszámok pedig arra késztették a Manchesteri Egyetem fenntartóit, hogy
a szó legszorosabb értelmében bezárják a diákjaikat, akik erre tüntetésekkel és épületfoglalással reagáltak.
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.