Landolt a Csendes-óceánban Kapu Tiborék űrhajója, kezdődik a legénység kiemelése – élő videó
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!
Az internet hőskorának ártatlan startupjából a hatalmával visszaélő monopolistává vált az amerikai igazságügy-minisztérium trösztellenes keresete szerint a Google. Az eljárás az első lépés a csúcstechnológiai titánok hatalmának korlátozásához.
Miközben a modern amerikai politika legnagyobb indulatokat kavaró elnökválasztási kampányának végjátéka folyik, akad valami, amiben közös nevezőn vannak az amúgy élet-halál harcot vívó demokraták és republikánusok. Az igazságügy-minisztérium által a Google ellen beadott trösztellenes keresetet az ellenzéki demokraták is támogatják. A képviselőház illetékes bizottságának demokrata elnöke rég esedékesnek nevezte az eljárást, amihez egyelőre 11 olyan szövetségi állam csatlakozott, ahol republikánus a főügyész, de várhatóan jönnek majd azok is, amelyekben demokrata tölti be e posztot. Ez pedig azt jelenti, hogy a Google – és tágabb értelemben a rendkívüli befolyásra szert tett csúcstechnológiai szektor – megregulázásának kérdése akkor is napirenden marad, ha január 20-ától Joe Bidennek hívják az amerikai elnököt.
Labdába rúghat-e bárki a Google-n kívül a keresésben?
A kisebb keresőgépek sem működnek rosszabbul, mint a nagyok, de némelyikük jobban ügyel az internetezők magánszférájára.
A 64 oldalas kereset azt állítja, hogy az asztali és hordozható számítógépek, valamint mobileszközök keresőprogramjainak piacán 90 százalék fölötti részesedéssel bíró Google az internet monopolhelyzetben lévő és azzal visszaélő „ajtónállójává” vált. Kivételes helyzetét a kereséshez kapcsolódó hirdetések révén váltja bevételre és profitra, a riválisait hátrányos helyzetbe hozó megállapodásokat köt, amelyekkel egyéb alkalmazásainak garantálja az előnyös pozíciót. Így míg a két évtizeddel ezelőtti induláskor a Google algoritmusa csak a szikár keresési eredményeket mutatta a képernyőkön,
mára az Alphabet holding alá terelt óriási cég valóságos univerzumot épített a mindennapjaink köré.
Az alkalmazásával böngészünk (Chrome), levelezünk (Gmail), tájékozódunk (Google Maps), választunk éttermet (Google Reviews), tároljuk a felhőben a fájljainkat (Google Drive), működtetjük az okostelefonunkat (Android), karanténos időkben videókonferenciázunk (Google Meet) vagy éppen mozgóképekkel ütjük el az időt (YouTube).
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!
Bár a kormány mind az ipari, mind a háztartási méretű szolárfejlesztéseknél behúzta a féket, a kapacitások bővülnek, sorra dőlnek a rekordok.
A miniszterelnök vejeként megtanulta, hogy bizonyos dolgoktól távol kell magát tartania – nyilatkozta az épp Amerikába készülő üzletember.
A kormánybiztos aggodalmai nem jutottak el a katonakoporsókról és a kerítést átvágó Magyar Péterről készült kamuvideók készítőihez.
Időnként a szél is viharos lehet.
40 hektárnyi nádas kiirtása, több száz tonna beton beépítése, 13 milliárd forint elköltése és három év állás után.
Közigazgatási hatósági eljárásban vizsgálják halálának körülményeit.
Továbbra sincs egyértelmű bizonyíték a kárpátaljai magyar férfi megverésére.