Gergely Márton: A Facebook pofátlansága
Mark Zuckerberg lépéskényszerbe került, túl sok nemzeti kormány veszélyezteti birodalmát. Magyarországon a jelek szerint két célja van: nem keresztezni a hírhamisítást nagyiparban űző hatalom útját, de a nyugati nyilvánosság felé mégis igazolni, hogy cselekednek.
Indul a magyar „álhírrendőrség”, ezzel a címmel sikerült a Telexnek félrevinnie a Facebook keddi nagy bejelentését. A tájékoztatás szerint a jövőben az AFP tényellenőrző csapatában egy magyarul beszélő munkatárs segíti, hogy az anyanyelvén megjelenő, csúsztatásokat és hangulatkeltő tartalmakat is figyelmeztető jelzéssel lehessen ellátni.
Heti 40 órában, a másodpercenként termelődő 40 hamis bejegyzés ellen.
Ha valaki feltétlenül a bűnüldözésben keres analógiát, akkor így pontosabb: egy emberkereskedelemre szakosodott francia nyomozócsapat kapott egy szem magyar kollégát, hogy az ottani ügyek hazánkkal kapcsolatos leágazásainak értelmezésében segíteni tudjon.
A Facebook lesz az új közellenség?
A Facebook a történelme egyik legnagyobb presztízsveszteségét szenvedte el, amikor engedett az ausztrál kormánynak és feloldotta a hírek blokkolását. De a PR-szempontoknál egy kicsit messzebbre nézve az látszik csak, hogy egy lépéssel hátrébb lépett a cég. Nagy bukásról nincs értelme beszélni.