Életem piros-fehérben – Öt nyelven beszélt, de a fociét tudta a legjobban
Az Arsenal edzőkirálya, a Papa, vagyis Arsène Wenger önéletrajzi könyvében Isten is felbukkan, és nem képzelhető el másképp, mint hogy szereti a focit.
Az Arsenal edzőkirálya, a Papa, vagyis Arsène Wenger önéletrajzi könyvében Isten is felbukkan, és nem képzelhető el másképp, mint hogy szereti a focit.
Egyes források szerint a két politikus között igen szoros a kapcsolat, eszmecseréjük gyakori és részletekbe menő, kiterjed a politikai, illetve kormányzati stratégia alapvető kérdéseire.
Hogyan érhet egy tolnai szavazó voksa másfélszer annyit, mint egy kőbányaié? – Orbán Viktor ismét a saját javára buherálja a választási szabályokat. Valóban veszélyben a magyar bíróságok függetlensége. A Matolcsy-klán izgulhat gigantikus vagyona megtartásáért. Interjú Chuck Palahniukkal, a Harcosok klubja szerzőjével. Ez a Fülszöveg, az e heti HVG ajánlója.
Adam Bodnar lengyel igazságügyi miniszter szerint nehéz felszámolni a tartós populista uralom következményeit. A leendő amerikai pénzügyminiszter többek közt arról nevezetes, hogy egykor segített Soros Györgynek bedönteni a brit fontot, írja a Die Welt. Trump volt nemzetbiztonsági tanácsadója, John Bolton úgy látja, hogy Gorka Sebestyén igazából szélhámos. A Die Zeit Trump gazdaság-kereskedelmi törekvéseiről, a Washington Post az ukrajnai háborúban várható lépéseiről ír. A Putyin-féle háborús fenyegetésekkel foglalkozik a Die Welt, a Daily Telegraph és a FAZ. A Guardian szerint Benjamin Netanjahu csak magának köszönheti, hogy körözés van érvényben ellene. Nemzetközi cikkválogatásunk.
Amikor egy vállalat vagy egy párt nagy bajba kerül, sokkal nagyobb valószínűséggel nevezhetnek ki az élére egy nőt, aki aztán az arcát adja a bukáshoz – most épp az amerikai választás kapcsán figyelt fel újra a világ az üvegszikla-elméletre. Ez pedig nem csak hangzatos szlogen, hanem tudományosan valóban igazolható tény. Sőt, azt is bebizonyították már, hogy gyakorlatilag bármelyik csoportra igaz, amelyiknek egyébként kevés esélye volna megtörni a középkorú vagy öreg fehér férfiak hatalmát.
A nyolcvanas évek közepén, amikor a legtöbb szocialista állam befele tartott a politikai válságba, Lengyelország éppen kilábalt egyből. Ennek köszönhető, hogy a lengyel társadalom egy része a kommunista diktatúra utolsó évtizedét bizonyos fokú megértéssel kezeli, mivel egy makacsnak bizonyuló mítosz szerint az mentette meg az országot a legrosszabbtól, egy orosz katonai beavatkozástól. A diktatúra jellegéről, a lengyel gazdaság helyzetéről, a rendszer ellen szervezkedő munkásokról, valamint a lengyel szocializmus összeomlásáról Semsei Ferenccel, az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárának tudományos kutatójával beszélgettünk.