Mélységes pesszimizmus árad TGM új esszékötetéből
Az Antitézis című könyvben vannak marxista politikafilozófiai elemzések, publicisztikai írások, valamint két nagyszabású tanulmány, amelyek egyike most jelenik meg először.
Az Antitézis című könyvben vannak marxista politikafilozófiai elemzések, publicisztikai írások, valamint két nagyszabású tanulmány, amelyek egyike most jelenik meg először.
Az állítólagos baloldali médiafölényről és a Színház és Filmművészeti Egyetem elfoglalásáról, vagy inkább megszüntetéséről. Valamint a rendszerdiskurzusról, az Orbán-korszak korszelleméről, kormányról és (hivatásos) ellenzékéről. Vélemény.
Van-e még könnyünk a Klubrádióért is sírni? Vagy a boomerek így jártak? Vélemény.
Megjelent a negyedik kötet Cserhalmi Dániel ÁVH-regényciklusából. A könyvek műfajukat tekintve jól illeszkednek a 2000-es évek végén indult krimidömping darabjai közé, bizonyos szempontból azonban mégis elütnek. Cserhalmi ugyanis nemcsak a holttest-nyomozás-újabb holttest-még több nyomozás-csavar-végkifejlet sémában gondolkodik, hanem egyúttal megpróbálja bevezetni az olvasóit az ’50-es évek Magyarországának félelemmel és paranoiával teli mindennapjaiba is.
Január 12-én időközi választás lesz Tolna megye 2-es választókörzetében. Ez lehet az első, és talán az egyetlen Fidesz–Tisza-meccs a 2026-os választások előtt. Ha egyáltalán elindul a Tisza, mert ez még nem dőlt el, de lehetséges jelöltek neveit már hallani. Potápi Árpád hét cikluson keresztül volt a térség képviselője, bárkit is jelöl a Fidesz, nehéz lesz az örökébe lépni. Elmentünk a körzetbe körülnézni, beszélgetni és választ találni arra, kik a lehetséges jelöltek, miért volt ennyire sikeres Potápi, mi történt a feloszlott dombóvári Tisza-szigettel, és főleg: megverheti-e a Tisza a Fideszt még 2026 előtt?
Ursula von der Leyen bizottsági elnök programja inkább a szélsőjobb követeléseinek felel meg, semmint az Európa-barát erőknek tett ígéreteknek, írja a Le Monde-ban egy párizsi elitegyetem uniós joggal foglalkozó professzora.
Miközben a kormány 2024 helyett már 2025-re ígéri, hogy „az óvatossági motívum fokozatos oldódása” majd felfelé indítja a gazdaságot, a bolti forgalom beragadt a 2021-es szint alá. Megnéztük, mi ment félre, mire lehet szükség ahhoz, hogy a reálbérek növekedése valódi javulást hozhasson el, és mi történt azokban az országokban, ahol a mienkhez hasonló inflációból kellett talpra állni.
A drámákkal, tragédiákkal teli élete vége felé Otto Klemperer a londoni Philharmonia élén lelt nyugalomra, a zenekarral készült Brahms-felvételeit most hat lemezen kiadta a Warner Classics.
Az amerikai elnökválasztás után közvetlenül Orbán Viktor és Donald Trump telefonon beszéltek egymással, és ezt a miniszterelnök természetesen a Facebookon is hírül adta. A poszt és az ahhoz mellékelt fotó meglódította a humoristák fantáziáját. Miért van Orbánnak butatelefonja? Mi van, ha éppen egy kígyózós rekordkísérlet közben hívja Donald? Hányas gyorshívó Vlagyimir és hányas Lölő? És mi történik, ha a kettőt összekeveri? Felsejlik a telefonbetyárkodó Donald Trump képe is: „Nagy-Britannia? Cserélje kisebbre!” Abból is lehet baj, ha Putyint éjjel hívja, aki félálomban rossz gombra, a nagy pirosra tenyerel.