Mélységes pesszimizmus árad TGM új esszékötetéből
Az Antitézis című könyvben vannak marxista politikafilozófiai elemzések, publicisztikai írások, valamint két nagyszabású tanulmány, amelyek egyike most jelenik meg először.
Az Antitézis című könyvben vannak marxista politikafilozófiai elemzések, publicisztikai írások, valamint két nagyszabású tanulmány, amelyek egyike most jelenik meg először.
Az állítólagos baloldali médiafölényről és a Színház és Filmművészeti Egyetem elfoglalásáról, vagy inkább megszüntetéséről. Valamint a rendszerdiskurzusról, az Orbán-korszak korszelleméről, kormányról és (hivatásos) ellenzékéről. Vélemény.
Van-e még könnyünk a Klubrádióért is sírni? Vagy a boomerek így jártak? Vélemény.
Bár korábban áltudománynak bélyegezték a fiziognómiát, azaz következtetések levonását valakinek a személyiségére az arcvonásaiból, a mesterséges intelligencia (MI) legfejlettebb formái miatt manapság újra felkapták a módszert.
A kormányhoz közel álló ismert filmművészek egyike váltotta az eddigi tulajdonost abban a projektcégben, amely a tatárjárásról szóló filmet, az 1242 – A Nyugat kapujában című produkciót gyártja.
A mesterséges intelligencia akár emberek életét is erősen befolyásolhatja. Mégsem biztos, hogy az EU új szabályai teljesen kezelhetővé teszik a kockázatokat. Lehet, hogy a piac, a fegyverkezés, netán hatalmi érdekek felülírják a brüsszeli jogszabályt.
Mindkét művet ritkán adják elő Magyarországon, a koncert április 10-én lesz.
Alig két hónapon belül már a második cégét indítja el Fellegi Áron.
Miközben országa zuhanórepülésbe kezdett, Donald Trump legutóbbi hétvégéje Floridában nem csak golfozásról, de pénzszerzésről is szólt. A republikánusok közül is egyre többen kérdezik: meddig lehet még büntetlenül összemosni az állami és magánérdeket, és vajon hol húzódik az amerikai demokrácia tűréshatára?