Kreatívan pótolja Vigántpetend a kormányzati elvonásokat
Egy 200 fős falunál kell ehhez egy kis üzleti érzék, és a jelek szerint talán meg is van.
Egy 200 fős falunál kell ehhez egy kis üzleti érzék, és a jelek szerint talán meg is van.
Sorozatunkhoz öt írót kértünk fel, öt kulcsszót felhasználva írjanak arról, miként élték meg az elmúlt hetet. Lackfi Jánosnak most az alábbi készletből kellett ihletet merítenie: láncreakció, dafke, ítéletidő, hóbelevanc, felnégyelős.
A külügyminisztérium után a honvédségi beszerzéseket intéző állami céget is kibertámadás érte. A kormány ezúttal is bagatellizálni igyekszik a károkat, ám ütemtervek, személyes adatok és beszerzések is kikerültek. A kiszivárgott dokumentumok szerint veszélybe kerülhet az is, hogy védelmi kiadások elérjék a GDP legalább 2 százalékát, pedig ennek a NATO-vállalásnak a teljesítését Donald Trump is többször követelte.
A személyes bosszúvágy és a pártérdek együttesen eredményezhette azt az újabb akciót, amelyet a Tisza Párt elnöke megelőző csapással próbált semlegesíteni. A leleplezőnek szánt hanganyagok kölcsönös nyilvánosságra hozatala közben a közvélemény-kutatások azt mutatják, hogy alappal tarthat a Fidesz és Orbán Viktor a Tisza Párttól és Magyar Pétertől.
A kormánypárt a grúz hatóságok szerint megnyerte a választásokat, ám közben minden erejével az ellen dolgozik, amit a többség akar, azaz hogy az ország közeledjen az EU-hoz – írja a német lap.
Ha ellenzéki politikusokat törvénytelenül, titkosszolgálati módszerekkel figyeltet meg a hatalom, tőlünk nyugatra fejek hullanak. Az ilyesmi, ha igaz, Magyarországon sem maradhat következmények nélkül – már, ha bizonyíthatóan kiderül. Ám erre látszik jelenleg a legkevesebb esély a most éppen Magyar Péter által felvetett gyanú után. Nem ez lenne az első ilyen botrány a rendszerváltás óta: körképünk a Dunagate-től a Fidesz megfigyelési ügyein át az UD-ügyig és a Pegasus-botrányig.