A kétharmad maradt, a büdzsé elszállt, Orbánt zavarba hozta a háború – 2022 krónikája: Magyarország, 2. rész
Az autópályákon is Mészáros Lőrinc lett a király, jöttek a profitadók, amelyek a választási osztogatás miatt keletkezett lyukak tömködéséhez kellenek, a népszavazás intézményéről kiderült, hogy lényegében kisajátította a kormány. Felidézzük 2022 második negyedévének hazai eseményeit.
Április 1.: Egybegyúrt Mészáros-bank
Összevonták az eddig is a Magyar Bankholdinghoz tartozó, ám jogilag különálló MKB-t és Budapest Bankot. Ezzel a Mészáros Lőrinc befolyása alatt álló, a kormányhoz közeli nagyvállalkozói kört intenzíven hitelező pénzügyi csoport nagy lépést tett előre, hogy – legalább méretben – felvegye a versenyt a piacvezető OTP-vel. A bankholding harmadik tagja, a Takarékbank viszont csak 2023 első negyedévében olvadhat beléjük.
Az egyesült bank egyelőre MKB-logóval működik 66 városban, 143 fiókban és 184 ATM-mel, az ügyfeleik továbbá ugyanolyan feltételekkel összesen 1100 helyszínen (a teljes egykori takarékszövetkezeti hálózatban is) felvehetnek a kártyájukkal készpénzt.
A felhizlalt MKB 2022 első kilenc havában 11 ezermilliárd forintos mérlegfőösszeget és 150 milliárdnyi adózott eredményt hozott. Ügyfélszerzését szolgálta, hogy megvehette a bezárásra ítélt Sberbank 330 milliárd forintnyi hitelállományát, lekörözve például az Erstét vagy a Raiffeisent. Az orosz hátterű Sberbank végelszámolásáról az ukrajnai háború kitörése után, március elsején döntött az MNB. Az Országos Betétbiztosítási Alap nagyjából 150 milliárd forintot, fejenként maximum százezer eurót fizetett ki tíz munkanap alatt a betéteseknek, a későbbiekben viszont kielégítették a kártalanításra nem jogosult, mintegy 200 milliárd forintot követelő ügyfeleket is.
Április 3.: A negyedik kétharmad