Amibe belebukott a Hundub, ott hasal el Donald Trump is

Még egy milliárdos exelnöknek sem könnyű konkurálnia a piacvezető közösségi hálókkal. Ebben a világban igen alacsony a túlélési ráta, és még a legnagyobbak sem mindig értik, mi kell a sikerhez.

  • HVG HVG
Amibe belebukott a Hundub, ott hasal el Donald Trump is

„Még a tálibok is nagyon fenn vannak a Twitteren, csak az önök kedvenc amerikai elnökét hallgattatták el.” Donald Trump helyében bizonyára bárki más is felháborodott volna a hátrányos megkülönböztetésen – az exelnököt az amerikai Twitter hálózat tavaly januárban, az után tiltotta el örökre, hogy Trump a washingtoni törvényhozás épületének megrohamozására bátorította híveit –, viszont csak kevesen vannak abban a helyzetben, hogy e hátrány ledolgozására saját közösségi hálózatot hozzanak létre maguknak. Illetve: mintha Trump sem egészen lenne ebben a helyzetben. A Trump-féle Twitter-klón február végén indult (volna) be, de másfél hónap elteltével még mindig azon csodálkoznak a témával foglalkozók, hogy az Igazsághálózat (nagyjából így magyarítható a Truth Social) gyakorlatilag nem működik.

Az igazság elérhetetlen. Az európai látogatókat alaphelyzetből hibaüzenet fogadja
hvg.hu

Igény pedig lenne rá. Majdnem másfél millióan iratkoztak fel a várólistára, de technikai malőrök miatt a legtöbben nem jutnak sem szóhoz, sem hírekhez. Pedig a kezdeti fennakadások után a Truth Social ügyvezetője, Devin Nunes azt ígérte, hogy március végére teljesen működőképes lesz a hálózat. Ehhez képest maga Trump sem szólt még a híveihez, és más jobbos politikusok is távol maradnak.

Nem ez lenne az első eset, amikor egy új közösségi hálózat kudarcot vall. Hazai példa is van erre: 2020 decemberében bukkant fel a debreceni székhelyű, magát határozottan magyarként definiáló Hundub.