A magyar kormány támogatta segélyprogramban is dolgozhatott a csipogóbotrányba keveredett magyar cég vezetője
Az afrikai Beninben is dolgozó alapítványt és nonprofit céget Bársony-Arcidiacono Cristiana nevezte meg kapcsolatai között. Az alapítvány egyelőre nem beszél.
HVG
Az afrikai Benin egy apró demokratikus gyöngyszem a háborúkkal és humanitárius katasztrófákkal sújtott kontinensen. Ebben az országban működik egy magyarországi bejegyzésű alapítvány és nonprofit vállalkozás, az IMRO Foundation és az IMRO DDKK Kft. Iskolát építenek az országban, és a hulladékkezelés fortélyaiban segítik a beninieket. Mindezt a magyar kormány Hungary Helps programja támogatja néhány millió forinttal.
A világ valószínűleg észre sem vette volna ezt a kezdeményezést, ha a csipogóügyben ismertté vált Bársony-Arcidiacono Cristiana Rosaria nem jelöli meg az IMRO-t a segélyszervezetek körében végzett munkái, munkakapcsolatai között. (Az IMRO részéről azzal hárították a HVG megkeresését, hogy csak később tudnak reagálni.) De nem ez az egyetlen homályos pont az életében.
A magyar kormány éppen azokban az övezetekben indított humanitárius és fejlesztési programokat az elmúlt években, ahol a Libanonban felrobbant csipogók gyártásában közreműködő magyar nő is igyekezett érvényesülni. Kérdés, hogy csetlő-botló James Bondokról vagy profi fedősztoriról van-e szó.
Bársony-Arcidiaconónak viszont több kontaktja is zsákutcába vezet.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja.