Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Az 1989-es nemzedékhez tartozónak vallja magát Beate Meinl-Reisinger, a bécsi munkáskerületi orvoscsaládból származó liberális osztrák külügyminiszter. HVG-Kontúr.
„Politikus vagyok, nem diplomata. Orbán Viktor bizonyára tudja, mit gondolok a politikájáról”
– így nyilatkozott Kijevben az új osztrák külügyminiszter, Beate Meinl-Reisinger, aki 18 órát vonatozott, hogy elérjen az ukrán fővárosba. A 46 éves politikusnő Ausztria szolidaritásáról biztosította tárgyalópartnereit, s nem rejtette véka alá, hogy országa idén a 70 éves semlegességéről készséggel letörölné a port, és szorosabbra fonná a viszonyt a NATO-val.
Beate Reisinger 1978-ban született az osztrák főváros Floridsdorf kerületében. Szülei orvosok voltak, az édesapja előbb körzeti orvosként, majd a hainburgi kórházban dolgozott, ahol több olyan beteget kezelt, akik a vízerőmű építése elleni tüntetéseken sérültek meg. A lánya így szinte első kézből értesült az osztrák civil környezetvédelmi mozgalom megszületéséről.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.