Nemzetközi lapszemle: Orbán amerikai látogatása diplomáciai sértés volt
A Fehér Ház dühös, de nincs meglepve Orbán látogatása után, írja a Neue Kronen Zeitung.
A Fehér Ház dühös, de nincs meglepve Orbán látogatása után, írja a Neue Kronen Zeitung.
Orbán “exkluzív” interjút adott az M1-nek, ahol a botrány kirobbanása óta először mondta ki nyilvánosan Novák Katalin nevét.
A nyugati segítség ingadozik, nyáron összeomolhat az ukrán hadsereg a cikk szerzője szerint.
Miután olvasónktól nemrég telefonon kérdezte egy közvélemény-kutató, hogy mi a véleménye a kegyelembotrányról, elindultunk felgöngyölíteni, kik lehetnek azok, akik a döntések előtt segítenek a kormányzatnak megismerni a választópolgárok aktuális hangulatát.
Sorozatunkhoz öt írót kértünk fel, hogy öt kulcsszót felhasználva írjanak arról, miként élték meg az elmúlt hetet. Krusovszky Dénesnek most ebből a készletből kellett ihletet merítenie: kisiklatás, hűségeskü, elveszetten, sunnyogás, raguletto.
Bazsa György professzor emeritus kutatásában elsősorban az akadémiai év- és névkönyvekre, értesítőkre és almanachokra, valamint az MTA honlapjára támaszkodott.
Átlátszó és feltekerhető lehet a jövő. Legújabb elképzeléseikbe engedtek betekintést a kisebb-nagyobb technológiai vállalatok a múlt héten rendezett MWC Barcelona 2024 szakkiállításon.
Minden értékelésben kiemelik, hogy a magyar kormányfő nem találkozott a Biden-kormányzat képviselővel, igaz, nem is kapott meghívást.
A rakétáktól a sítúrákig Putyin és autoriter szövetségesei egyre közelebb kerülnek a világrend átformálásához – írja Mark Galeotti történészprofesszor.
Mi történne, ha az égető rendőrhiányt pedagógusjárőrökkel orvosolnák? Ezzel a gondolattal játszott el KAP a Duma Aktuálban, de arra is kínál megoldást, ha a bűnözőket is civilekkel kellene kipótolni. Az autós üldözéseket mondjuk egyenesen targoncások felvételével színesítenék a bankrablók. És hát egy sor olyan helyzetet ismerünk életünkből, amikor egy civil kezd el rendőrködni egy másik civillel, mondjuk éppen a szomszédjával szemben.
Mesteri üzleti kommunikációval kiemelkedhetünk a versenytársaink közül, és hatékonyabban adhatjuk el az ötleteinket. Carmine Gallo könyvében az Amazon alapítója, Jeff Bezos szövegalkotási stratégiáit elemzi nyilvános beszédein, részvényeseknek írt levelein és e-mailjein keresztül. A vállalat egykori vezetőivel folytatott beszélgetései alapján azt is bemutatja, milyen kommunikációs trükköket lestek el főnöküktől az Amazon korábbi dolgozói, és hogyan vetették be őket saját vállalkozásaik felvirágoztatásához. A HVG Könyvek által megjelentetett kiadványból több részt is bemutatunk.