Ha most résen vagy, még olcsóbban vásárolhatsz!
A „Duplán olcsóbb” mellett február 22-től elindul egy „kettőt fizetsz, hármat vihetsz” promóció is az INTERSPAR üzletekben.
A „Duplán olcsóbb” mellett február 22-től elindul egy „kettőt fizetsz, hármat vihetsz” promóció is az INTERSPAR üzletekben.
Számos pénztárcabarát ajánlattal rukkolnak elő a hazai élelmiszer-kiskereskedők, és ha odafigyelünk, szinte minden héten találhatunk valamilyen új akciót, amivel jelentősen csökkenthetjük kiadásainkat úgy, hogy közben minőségi élelmiszerhez jutunk.
Csak alternatív-, ökológiai- és szabadtartásból származó tojást kínál 2024. január végétől négy fővárosi SPAR-üzlet, ketreces tartásból származó termékeket viszont nem. Utóbbiakat eddig is fokozatosan vezette ki a piacról a vállalat, összhangban azokkal az uniós törekvésekkel, amelyek végleg megszüntetnék a ketreces állattartás lehetőségét a tagállamokban.
A szeptember egyet jelent az iskola kezdetével, ami közel sem csak arról szól, hogy a gyerekek izgatottak, hogy újra találkozhatnak a barátaikkal vagy szomorúak, amiért vége a nyári vakációnak. A tanszerek beszerzése jókora logisztikai, illetve anyagi kihívás, ami számos családnak okoz problémát. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat a SPAR-ral közös akcióban évek óta segíti a rászorulókat tanszerekkel. A részletekről és a gyerekeket érintő nehézségekről a szervezet kommunikációs vezetőjével, Romhányi Tamással beszélgettünk.
Az inflációval és a rezsiárak emelkedésével a civil szervezetek is küzdenek. Az állatmenhelyeknek egyre több segítségre van szükségük, miközben az adakozókedv érezhetően csökkent. A felelős állattartásról, az állatvédelem hazai kilátásairól és a házi kedvencek anyagi igényeiről Schreiter Katalinnal, az Országos Állatvédőrség Alapítvány szakértőjével beszélgettünk.
Ha ma belenézek a hűtőmbe, és összehasonlítom a látványt az évekkel korábban tapasztaltakkal, hatalmas a különbség. Ennek a legfőbb oka pedig az, hogy az eltelt idő során sokkal tudatosabb lettem, ami az élelmiszervásárlást és -pazarlást illeti: átgondolom, hogy mit és mikor veszek, azt hol és hogyan tárolom majd és használom fel. A HVG BrandLab szerzőjének szubjektív beszámolója a konyhából.
Hol volt az a pont az életünkben – ha eljött egyáltalán –, amikor már úgy éreztük, jobban szeretünk ajándékot adni, mint kapni? És hogyan vált számunkra fontossá az adományozás? Az ünnepekhez közeledve megkérdeztük az olvasókat, mit jelent számukra más emberek öröme. Szerencsére a magyarok jó része szeret adakozni, mint az egy friss kutatásból is kiderült.
Lassan tényleg vége a nyárnak, és kezdődik az iskola, ami rengeteg családnál okozhat problémát. A füzetek, tollak, körzők és egyéb papír-írószerek drágák, és nem mindegy, mekkora terhet rak egy családra a tanévkezdés. Romhányi Tamással, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat kommunikációs vezetőjével beszélgettünk a témáról, illetve – többek között – arról, hogy az ő iskoláikban hogyan indul az év, és hogy aki teheti, hogyan segíthet a rászorulóknak.
Mitől leszünk tényleg jó gazdik? Örökbefogadás vagy vásárlás? Panelba jöhet németjuhász? Szeretnék állatot tartani, de sosem vagyok otthon – lehet? Mit tehetek, ha a szomszéd bántja a kutyáját? Schreiter Katával, az Országos Állatvédőrség Alapítvány kuratóriumi tagjával beszélgettünk minderről, illetve egy idei akcióról, ami segíthet a menhelyi kutyákon és macskákon.
Valaki rendszeresen teszi, valaki spontán, valaki a karmában hisz, valaki egyszerűen így látja szépnek az életét. Megkérdeztünk néhány civilt, hogyan, miért és mikor adakozik. Sok mindent tanultunk, de egyet biztosan: akárhogy adunk, nemes dolgot teszünk.
Bár az ősz beköszöntével véget ért a strandolás időszaka, és nem kell tovább görcsölnünk, hogyan lesz „beach body-nk”, a testmozgástól nem érdemes elbúcsúznunk a hűvösebb idő beköszöntével sem. Cikkünkben azt járjuk körül, hogyan vehetjük rá magunkat arra, hogy elkezdjünk mozogni, mivel lehet fenntartani a motivációt, és hogy mire jók a versenyek.
Az iskolakezdés minden évben izgalmas időszak a család minden tagja számára. Különösen igaz ez akkor, ha a gyerek most először veszi a hátára az iskolatáskát, és kezdi meg iskolaéveit, de akkor is fontos felkészülni, ha már rutinos diákokról és szülőkről beszélünk. Szerencsére ma már minden adott ahhoz, hogy be tudjuk szerezni a szükséges eszközöket az első becsengetés idejére, azonban érdemes jól körbenézni, hiszen a kínálat hatalmas, és nem is feltétlenül biztos, hogy mindenből a legdrágább a legmegfelelőbb.
Az elmúlt évtizedek során jelentősen átalakultak bevásárlási szokásaink, köszönhetően annak is, hogy a boltok polcain ma már a kínálat is sokkal szerteágazóbb, és szinte minden igényt kielégít. Egy harminc éve rendszeresen vásárlótól kérdeztük meg, hogyan változott az évek alatt a bevásárlás.
Az biztos, hogy az elmúlt félévben, a járvány első hullámának hatására sokak életmódja változott meg mind a mozgás, mind a táplálkozás terepén. A SPAR szakértőit, egy dietetikust és egy élelmiszeripari mérnököt kérdeztünk arról, mik ezek a változások, illetve mire figyeljünk, ha éppen most, a járvány kellős közepén csapunk bele egy nagyobb sporteseménybe, megmérettetésbe, például a maratonba.
“Óriási bizonytalanságot hozott a járvány. Nem tudjuk mennyi időre kell berendezkedni erre az állapotra. Hogyan fog alakulni a cash-flownk? Mennyi alap- és csomagolóanyagot készletezzünk? Mennyi készterméket gyártsunk előre nem látható igényekre? Rengeteg a kérdőjel, amire nem nagyon van biztos válasz, mivel jelen pillanatban nincs milyen múltbeli tapasztalathoz visszanyúlnunk.”
„Ön szerint a Kapucíner, a Lottó vagy az Autós szelet után mennyire volt nagy változás, amikor megjelent a boltokban a Mars a Twix és a Bounty?” – kérdezte tőlem Károly, amikor arról faggattam, mennyire volt más boltba járni a ‘90-es években, mint most.
Futóversenyre készülni nagyjából ahhoz hasonlítható, mint amikor az ember történelem érettségire megy, jogosítványt próbál szerezni, vagy éppen a szakdolgozatának megvédése előtt áll. Tehát van némi fogalma arról, hogy mégis mi fog vele történni, de azért alapvetően a hatalmas nagy ismeretlenbe ugrik fejest.
Még mindig sokan a bankfiókban intézik az átutalásaikat, postán adják fel az adóbevallásukat, és ügyfélszolgálatnál kötik a biztosításukat, pedig ez komplett időpocsékolás. Ráadásul ma már beírathatjuk a gyereket az iskolába, rendezhetjük a rezsinket, és akár be is vásárolhatunk online.
Megnéztük, hogyan választunk, ha húst vásárlunk, mennyit és milyen fajtákat eszünk, és igyekszünk izgalmas alternatívát is felkínálni a pörkölt és a vasárnapi rántott szelet helyett.
A karácsonyi ünnepek környékén különösen hajlamosak vagyunk túlvállalni magunkat, próbálunk megfelelni különböző vélt és valós elvárásoknak. Például jóval több ételt veszünk és készítünk el annál, mint amennyi valóban el is fogy az ünnepi asztalnál. Megválaszoljuk a nagy kérdést: idén hogyan kerüljük el a szokásos, frusztráló hibákat?
Az oldalon elhelyezett tartalom a SPAR Magyarország megbízásából a HVG BrandLab közreműködésével jött létre. A tartalom előállításában a hvg.hu és a HVG hetilap szerkesztősége nem vett részt.