Ez a budai autós helyzet mutatja, miért nem érdemes megszokásból vezetni – videó
A Pasaréti úti kereszteződésnél ma már nem annak van igaza, akinek tegnap volt.
hvg.hu
A helyszín a II. kerületi Gábor Áron utca és a Pasaréti út kereszteződése, ahol hosszú éveken át a jobb oldali sávból, a lámpa után csak jobbra lehetett továbbmenni. és belső sáv volt kijelölve az egyenesen haladóknak. A régebbi Google Térkép fotón jól látszik a forgalmi rend, ami hosszú ideig volt:
Google Térkép
A balra kanyarodni próbáló autók ez esetben rendszerint feltartották az előre haladókat, hiszen az úgynevezett teli zöld lámpánál meg kellett várniuk, amíg a szembejövő autók elhaladnak. Az egyenesen haladni kívánók pedig gyakran az indexelve várakozó autót jobbról kerülve próbálták maguk mögött hagyni a kereszteződést.
Mindez megváltozott a közelmúltban, és mint a lenti videóban látszik, sokaknak még nincs meg az új rend.
A táblán jól látszik az új forgalmi rend.
hvg.hu
Hiába jelzi felfestés és a tábla is, hogy a korábbi helyzettel ellentétben, a baloldai sávból már csak balra lehet kanyarodni, erre nem is figyelnek. Ennek pedig napi szinten megvannak a kisebb-nagyobb kockázatai, erre példa a kedd reggeli jelenet is:
A helyzet most legalább koccanás nélkül megoldódott, de az megtörtént (bár ebből a fedélzetikamera-állásból nem látszik), hogy az az autós, aki hibázott, mert a változást nem észlelve, rutinból próbált haladni, a kereszteződésnél próbálta kioktatni a másikat, hogy ne szabálytalankodjon.
(A dashcam dátumkijelzője nem pontos, a felvétel 2022. december 6-án készült.)
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja.