Elszenesedett állattetemek fekszenek az út mentén a tűzvész után Ausztráliában
A becslések szerint eddig mintegy félmilliárd állat pusztulhatott el a tűzvészben.
A becslések szerint eddig mintegy félmilliárd állat pusztulhatott el a tűzvészben.
Új-Zéland legnagyobb városát, Aucklandet több mint kétezer kilométer választja el Ausztráliától. Ez mindenféle léptékben hatalmas távolság, éppen ezért megrázó, hogy még a túlpart lakói elé is aggasztó kép tárul. A háttérben felsejlik a klímaváltozás.
Több tucatra nőtt az Ausztrália egyre nagyobb részén emésztő bozóttűz miatt eltűntek száma, s mivel a lángok az áramvezetékeket sem kímélik, épületek ezrei maradtak áram nélkül szombat este.
Az ország lángokban áll, az időjárás pedig nem kedvez a tűzoltóknak.
Még szilveszterkor menekült több ezer ember a tengerpartra, a haditengerészet egy hajója most kezdte el a mentést.
Rendkívüli állapotot rendeltek el Ausztrália Új-Dél-Wales államában, miután a terjedő bozóttüzek ezreket fenyegetnek. A kontinensnyi országban szeptember óta hatmillió hektárnyi területen égett le a növényzet, több mint ezer épület vált hamuvá és tízezrek kényszerültek otthonuk elhagyására. Eddig közel húszan haltak meg, Victoria államban 17 embert eltűntnek nyilvánítottak. Melbourne környékén is felcsaptak a lángok, veszélybe kerülhet az Australian Open teniszviadal megrendezése is. A károk dollármilliárdokban mérhetőek, a polgárok elzavarták a miniszterelnököt.
Komoly hatással lesznek az ausztrál ökoszisztémára az országban tomboló bozóttüzek a Sydney-i Egyetem munkatársai szerint. Csak a koalákból 8 ezer példányt pusztult el eddig Új-Dél-Wales államban.
Mindenkinek el kell hagynia a veszélyeztetett térségeket Ausztrália délkeleti részén a bozóttüzek miatt, akinek nem ott van a lakhelye. A hétvégére ugyanis újabb hőhullám várható, ami súlyosbíthatja a helyzetet.
A hét eleje óta már legalább nyolc ember halt meg az Ausztrália több államában pusztító bozóttüzek következtében. Ismét leégett több száz épület, a hatóságok hajókkal és helikopterekkel menekítik a tűz fogságába került településeken élvőket, a füst pedig már Új-Zélandot is elérte.
Sok helyen nincs villany, valahol a mobilok sem működnek. A hőmérséklet pedig brutális.
Egy kutatás szerint a németek többsége betiltaná a szilveszteri tűzijátékozást. Sydneyben viszont már tömegessé vált az újévi tűzijáték elleni tiltakozás, ennek ellenére megtartják.
Az állat még a biciklire is felmászott, miközben megitatták.
A karácsonykor hullott csapadék ellenére tovább pusztítanak a bozóttüzek Ausztrália legnagyobb városa, Sydney környékén, ahol az ott élők attól tartanak, hogy a közeli Kék-hegységben tomboló két jelentős méretű tűz összeér, és gigantikus kiterjedésűvé nő a napokban várt újabb extrém hőségben.
Megvalósulni látszik a Mad Max világa a kibírhatatlan hőséggel sújtott Ausztráliában. Egyre több olyan esetről hallani ugyanis, hogy a bankok és pénzintézetek helyett a víztárolókat veszik célba a rablók.
Az elmúlt évtized legsúlyosabb bozóttüzei pusztítanak Ausztráliában, és 41 foknál is melegebbet mértek.
Nem tudják megfékezni a bozóttüzeket Ausztráliában, már a fővárosban élők is veszélyben vannak.
Megdőlt kedden a napi melegrekord az ausztrál meteorológiai intézet első becslése alapján. Legalább egy napig még hasonló hőség lesz a kontinensnyi országban.
81 Celsius-fokos hőmérsékleten lehet is.
Nyugat-Ausztráliában már a harmadik napja negyven Celsius-fokos hőmérséklet uralkodik, miközben a térség legnépesebb települése és fővárosa, Perth környékén tovább terjednek a bozóttüzek - közölték vasárnap a hatóságok.