Az első játszmában feladta a meccsét Fucsovics
Nem tudni, mi volt a döntése oka.
Ausztrália második legnagyobb városában, Melbourne-ben és Victoria állam egyéb részein a legrosszabb a levegő minősége az egész világon a bozóttüzek miatt keletkezett füst és por okán - tudatták a helyi hatóságok kedden.
Ausztrália bozóttüzekkel sújtott területein nem csak a lángok és a hőség okoz problémát, sok állat éhezik. A hatóságok légi úton próbálnak segíteni.
Az oltást segíti majd, hogy a következő napokban eső érkezik az érintett területekre.
Példaértékű nemzetközi összefogás alakult ki a pusztító ausztrál bozót- és erdőtüzek megfékezésére és az áldozatok megsegítésére. De vajon tényleg adományokkal és a közösségi médián keresztül segítünk a legjobban?
A tűzoltó halálával legalább 27-re emelkedett a szeptember óta tomboló bozóttüzek halálos áldozatainak száma
A kontinens nagy részén viszont marad a száraz idő.
Hírességek sorához csatlakozott a felajánlással.
Ausztrál videósok egy csoportja az interneten indított jótékony akciót, hogy pénzt gyűjtsenek a szigetországot sújtó tűzvész elleni harchoz. Óriási pénz jött össze.
Nem a magyar az egyetlen külképviselet, amelyik ideiglenesen nem fogad ügyfeleket.
Továbbra sem tudni, mikorra sikerül megfékezni a szeptember óta tomboló ausztrál bozóttüzet, de az biztos, hogy a füstje már Dél-Amerikát is elérte.
Egyértelmű a kapcsolat az erdőtüzek, a rekordalacsony csapadékmennyiség és a megnövekedett hőmérséklet között – közölte az ország meteorológiai intézete.
A dél-ausztráliai Kenguru-szigeten élő 50 ezer koala fele pusztulhatott el a tüzek miatt.
A szűnni nem akaró, példátlanul súlyos bozóttüzek sem győzték meg az ausztrál kormányt a klímaváltozás veszélyéről, mert annak elismerése súlyos döntéseket követelne a gazdaságban.
Elton John kedd esti Sydney-i koncertjén jelentette be az adományát.
Több mint 1,2 millió teve él az országban, és rengeteg problémát okoznak.
Eddig 183 embert vettek őrizetbe az ausztrál tüzek miatt, és egy igazságügyi szakértő szerint a tüzek mintegy 50 százalékát gyújtogatók okozták.
Rekordszárazság és hőség, hőhullámok és erős szél is vezetett az egész világot megrázó ausztrál tüzek kialakulásához. Ám az emberi tényezőket sem lehet kizárni: a kormányzat cselekvésképtelennek tűnik, miközben a lakosság annál aktívabb szerepet vállalt a tüzek megfékezésében.
Sam McGlone a ruhájára szerelt kamerán át engedett betekintést az Ausztráliát sújtó tűzvészbe, amikor megpillantott egy kengurubébit. Azonnal felkapta.
Beborította a füst Melbourne-t, már veszélyes belélegezni a levegőt.