Azerbajdzsán azzal vádolja Örményországot, hogy meglőtte az egyik katonájukat
Az örmény védelmi minisztérium tagadta Baku vádjait.
Az örmény védelmi minisztérium tagadta Baku vádjait.
Az ellenzék tüntetésekkel sorozza a miniszterelnököt, de messze nincs akkora támogatása, amekkorával Pasinjan három éve hatalomra jutott. Most is úgy néz ki, ő a legnépszerűbb örmény politikus, és a jelek szerint Putyin orosz elnök is mellette tette le a voksát.
Örményországban hűtőcsarnokokban helyezik el az elhunytakat, mivel megteltek a halottasházak.
Azerbajdzsánban a Sinovac, Pakisztánban a Sinopharm oltóanyagát kezdik használni.
Ezernél is több embert eltűntként tartanak nyilván a hatóságok.
Több konfliktus is próbára tette már a novemberi tűzszüneti megállapodást.
Az azeri hadsereg jelentős területeket foglalt el a vitatott hovatartozású, többségében örmények lakta Hegyi-Karabahban.
Eddig három győztese és egy vesztese van a karabahi harcoknak. A posztszovjet térségben több állam is akad, amely attól tart, hogy az azeri–örmény összecsapások tanulságai számukra is kedvezőtlen következményekkel járhatnak.
Ilham Aliyev bejelentette a körútján, hogy Hegyi-Karabahnak nem lesz autonóm státusza.
Tizenkilenc, visszatérő menekülteket szállító autóbuszt kísértek végig az orosz egységek az Örményországot Hegyi-Karabahhal összekötő lacsini folyosón - közölte vasárnap az orosz védelmi minisztérium.
Az örmények súlyos vereséget szenvedtek a másfél hónapig tartó karabahi háborúban: elvesztették az ellenőrzést az 1994-ben kikiáltott, Azerbajdzsán területén lévő örmények lakta térség fölött. Azerbajdzsán mellett Oroszország és Törökország is nyertesek között van.
Az örmény miniszterelnök szerint a katonai összeomlás megelőzéséért kellett belemennie a nagy felháborodást kiváltó, a hegyi-karabahi háborút lezáró megegyezésbe.
Nikol Pasinján örmény kormányfő aláírta a harcok lezárásól a megállapodást, az erőik helyét orosz békefenntartók veszik át Hegyi-Karabahban. Jerevánban tüntetések kezdődtek, feldúlták a parlamentet és megverték a házelnököt.
Az azeri külügyminisztérium bocsánatot kért és kártérítést ajánlott fel Oroszországnak.
Miközben az Egyesült Államok, Oroszország és Törökország is a konfliktus békés rendezésére kéri a feleket, a harcok nem szűnnek Örményország és Azerbajdzsán között.
Baku és Jereván is arról beszél, hogy a másik megsértette a tűzszünetet.
A konfliktus szereplői humanitárius okokból tűzszünetet léptetnek életbe Hegyi-Karabahban - jelentette be közleményében az amerikai külügyminisztérium vasárnap.
Az örmény és az azeri fél szerint is messze a békemegállapodás lehetősége.
Armen Szárkiszján szerint a környék örményei most is meg tudják védeni magukat, problémásnak tartja viszont Törökország szerepét.