Hegyi-Karabah: A felek máris a tűzszünet megsértésével vádolják egymást
Az örmény védelmi miniszter azeri rakétatámadásokról és ágyúzásokról számolt be.
Az örmény védelmi miniszter azeri rakétatámadásokról és ágyúzásokról számolt be.
Fehéroroszország, Örményország és Kirgizisztán – sorra zuhannak válságba Oroszország legközelebbi szövetségesei, és Moszkva képtelen rendet tenni a térségben. A volt szovjet tagköztársaságokat megrémítette, ahogyan Oroszország magához csatolta az Ukrajnához tartozó Krímet.
Azerbajdzsán később Sztepanakertet támadta, egy napon belül másodszor.
Az azeri államfő szerint, ha rakétákkal lőnek azerbajdzsáni célpontokat Örményországból, akkor válaszolni fognak.
Úgy folytatódik a karabahi háború, mintha Örményország és Azerbajdzsán képviselői nem írtak volna alá a múlt hét végén Moszkvában tűzszüneti egyezményt.
Örmányország és Azerbajdzsán orosz közvetítéssel tárgyal Moszkvában.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter számolt be a tárgyalások eredményéről.
Karabah ügyében Örményország tűnik a megtámadott félnek és Azerbajdzsán az agresszor, de az örmények nem azért érdemelnek szolidaritást, mert keresztények. A világ dolgai közül figyeljünk néha másra is, mint az Orbán Viktor nevű jelenségre, javasolja szerzőnk. Vélemény.
Karabah határain túlra is átterjedtek a múlt vasárnap kezdődött heves azeri–örmény harcok, és úgy tűnik, egyelőre egyik fél sem hajlandó kompromisszumra. A konfliktusban érintett már Törökország, Oroszország, Iráni és Izrael is.
Oroszország haladéktalan tűzszünetet akar eléri.
Rakétatámadás érte a székesegyházat, megsérült három újságíró is a támadásban. A hegyi-karabahi hatóságok szerint eddig 140 ezren menekültek el a térségből és négyszázan estek áldozatul a harcoknak.
Óránként megszólaltak a légvédelmi szirénák Sztepanakertben az elmúlt éjjel. Az örmény és az azeri jelentések is folytatódó harcokról számoltak be, előbbiek azt állítják, hogy megállítottak három dandárt.
Az azeri erők rakétákkal lövik Hegyi-Karabah fővárosát, Sztepanakertet, az örmény erők pedig több azeri várost támadnak – jelentette hétfő reggel az örmény, illetve az azeri védelmi minisztérium.
Vasárnap is dörögtek a fegyverek a Kaukázusban; azeri közlés szerint örmény támadás érte Azerbajdzsán második legnépesebb városát, míg örmény állítás szerint az azeriek ismét nehéztüzérséggel lőtték Hegyi-Karabah székvárosát, Sztepanakertet.
Az örmény kormányfő szerint a fegyvernyugvás feltétele Ankara kivonulása a Dél-Kaukázusból, míg a török államfő arról beszélt, hogy a küzdelem addig tart, amíg a megszállt Hegyi-Karabahot el nem hagyják az örmény erők.
Most valahogy nem olyan fontos a keresztényüldözéssel szembeni kiállás?
Éjjel is folyamatosan lőtték egymást az azeri és az örmény csapatok a vitatott hovatartozású enklávéban, Hegyi-Karabahban. Az örmények – akik szerint Azerbajdzsán "terrorista zsoldosokat" is bevetett – lelőttek három azeri helikoptert, az egyik Iránban csapódott be. Az azeri fél pedig közölte: vagy kivonulnak az örmények, vagy folytatódik a háború.
A két világhatalom elnöke telefonon beszélt szerdán, ki is adtak róla egy közleményt az oroszok.
Törökország beavatkozhatott az azeri–örmény konfliktusba. A török államfői hivatal kommunikációs igazgatója tagadta a hírt.