Gyógyszerdrágulást hozhat egy új uniós szabályozás
A gyógyszerhamisítás elleni küzdelem újabb beruházásokra kényszerítette a gyártókat és a gyógyszertárakat. Az ebből adódott többletköltségük milliárdos, nem szeretnék egyedül vállalni.
A gyógyszerhamisítás elleni küzdelem újabb beruházásokra kényszerítette a gyártókat és a gyógyszertárakat. Az ebből adódott többletköltségük milliárdos, nem szeretnék egyedül vállalni.
Valós időben lehet majd tudni, pontosan mikor, hol, mi történik a dohánytermékekkel. A rendszer kiépítésére és ötévnyi üzemeltetésére 4 milliárd forintot szán az állami trafikcég. Az egyedi azonosítókért díjat számolhatnak fel a gyártóknak és az importőröknek.
Egyedül a magyar kormány vétózta meg az EU–Arab Liga-csúcstalálkozó megállapodását, ugyanis abban utalás van az ENSZ migrációs csomagjára. Az uniós tagállami vezetők zúgolódnak, ugyanis a megállapodás elmaradása növeli majd az illegális migránsok számát. Sokan úgy vélik, a magyar kormány bort iszik, és vizet prédikál.
Február 1-én lép életbe az EU Japánnal kötött szabadkereskedelmi egyezménye, amely jól jön a japán autógyártóknak, az európai élelmiszerfeldolgozóknak, de a magyar gazdaságon is nagyot dobhat. De az Európai Bizottság is nyer, Tokió és Brüsszel egyértelmű üzenetet küldenek vele Donald Trump globalizációellenes kül- és gazdaságpolitikájának.
Az EU nemzetközi kontaktcsoporttal oldaná meg a venezuelai válságot.
Nyolc bankot vádol kartellezéssel az Európai Bizottság.
Bécsben konferenciát tartottak, ahol a közép-európai régió aktuális kihívásaira keresték a választ politikusok és vállalkozók. Itt díjazták Szanyit.
Az EU-s laboratóriumok is kimutatták már 20 esetben, hogy ugyanazok a termékek ugyanazzal a cimkével más összetevőket tartalmaznak attól függően, melyik piacra mennek.
Az Európai Bizottság és a Parlament már régóta éles hangon kritizálja Orbánt, de a kormányfőket tömörítő Európai Tanács feltűnően hallgat. A mai EP-vita ébresztőleg kéne hasson rá, és úgy hírlik, a következő féléves EU-elnök Finnország is a bekeményítők pártján áll, írja az EUobserver véleménycikke.
Az EU már többször közölte, hogy nem lehet újratárgyalni a tavaly novemberben elfogadott egyezséget, de a brit miniszterelnök most tett még egy próbát.
Azt indítványozza a Miniszterelnökség egy belső felhasználású feljegyzésben, hogy Magyarország óvatosan vegyen részt a szakértői szintű egyeztetéseken, ugyanis így a későbbiekben hitelesebben tudja ignorálni az EP és a Bizottság javaslatait.
Napi szinten zajló belpolitikai háború kellős közepén vette át Románia az EU soros elnöki tisztét, így várhatóan lavírozással telik el a következő hat hónap, ami láthatóan a Brexittel elfoglalt Brüsszelnek is megfelel.
A párt radikálisainak javaslatát, amely szerint 2024-ig ki kell vezetni Németországot az Európai Unióból, végül leszavazták az Alternative für Deutschland Drezda mellett megtartott hétvégi összejövetelén, de a kemény Európa-ellenes hangvétel megmaradt – számolt be a Deutsche Welle.
Az EU arra számít, hogy a brit parlament elutasítja a kormány által beterjesztett brexit-megállapodást, és ezt követően Theresa May miniszterelnök azt fogja kérni Brüsszeltől, hogy a március 29-ei Brexitet legalább júliusig halasszák el – írja brüsszeli forrásokra hivatkozva a The Guardian.
Az európai adófizetők pénzét nem kellene olyan országoknak adni, ahol nem tisztelik a jogállamiságot, de a végső döntést úgyis a nemzeti kormányok hozzák meg – mondta Jyrki Katainen.
Az EU azt vizsgálja, hogy betartják-e az európai munkajogi normákat az ide települt dél-koreai cégek. Brüsszel több dolgot is kifogásol a dél-koreai vállalatok európai működésében, mert a szakszervezetek jogait nem mindenütt respektálják. Dél-Korea például nem írta alá az ENSZ munkaügyi szervezetének, az ILO-nak a határozatait a kényszermunka tilalmáról.
A brit miniszterelnök sem tudta megmondani, mi lesz, ha elvetik az Európai Unióval kötött egyezményt.
Megpróbáltuk elképzelni, mi történhet, ha minden rosszra fordul 2019-ben, csak hogy legyen minek örülni, ha mindez mégsem következik be. Helyenként rémisztő víziónk az előttünk álló évről.
Gyorsan meg kell írni a szabályokat, amelyek a Brexit másnapján életbe lépnének, ha nem egyeznek meg határidőre a britekkel. Az Európai Bizottság 14 területet jelölt ki, ahol dolgozni kell, nehogy az EU-t kár érje.
Az olasz koalíciós pártok vezetői is elfogadták az EU vezetőinek kérései szerint átírt költségvetést.