Erősen indította az évet a Mol
Nagyot nőtt a Mol-csoport EBITDA-eredménye az első negyedévben az előző év azonos időszakához képest. Az értékesítési mennyiség 11 százalékkal emelkedett, részben a megugrott magyarországi fogyasztás miatt.
Nagyot nőtt a Mol-csoport EBITDA-eredménye az első negyedévben az előző év azonos időszakához képest. Az értékesítési mennyiség 11 százalékkal emelkedett, részben a megugrott magyarországi fogyasztás miatt.
Lengyelország már a 90-es évek elején rájött arra, hogy meg kell szabadulni az orosz kitettségtől, a 2000-es évek közepe óta pedig tesz is a probléma megoldásáért. A lengyel ellenzék még a Mol helyi tulajdonszerzését is megakadályozná a magyar energetikai cég orosz kötődései és a magyar kormánynak az ukrajnai háború kapcsán tanúsított magatartása miatt.
A lengyelek a Mol terjeszkedését, a németek pedig már a paksi atomerőmű orosz bővítését fúrják – belpolitikai triumfálása után egy hónappal Orbán Viktor egyre több veszteséget szenved el a Moszkva elleni energiaembargó körüli vitákban. Kérdés, meddig tarthatja 2014-es árakon a magyar háztartások energiafogyasztását, miután az elmúlt két év alatt 25-szörös volt az áremelkedés a szabadpiacon.
A magyar vállalat olcsó olajat vesz Oroszországtól, és a csővezeték miatt a szállítás is olcsó, az új EU-s szankciók élesedésével viszont mindkét régiós előny egyszerre válna semmivé. Ugyanakkor az az egy év plusz átállási idő, amelyet az unió Magyarországnak biztosít az orosz olajról való leválásra, elég lehet arra, hogy a Mol ügyes manőverezéssel új előnyöket faragjon magának az eltűnő régiek helyébe, és megerősödve kerüljön ki a kényszerhelyzetből.
Bár a hétfőn megjelent hírek szerint Magyarország is beleegyezhet az Oroszországból érkező olaj embargójába, a kormány sietve cáfolta az értesüléseket. Itthon valóban kihívást jelenthetne az eddigi beszerzések megváltoztatása, még ha nem is akkora mértékben, ahogy a kormány és a Mol kommunikálja.
A nagy kapacitású, zöld hidrogént gyártó berendezéssel újabb lépést tesz a vállalat az energiafüggetlenség és a karbonlábnyom-csökkentés felé.
Az új szlovén kormány aligha fogja beengedni a NER-t a Száva turisztikai csoportba vagy a magyar államot a koperi kikötőbe. A határon túli „fejlesztési” támogatásoknak azonban aligha lesz képes útját állni. NER-közeli szereplők vélhetően továbbra is „befektetők” maradnak a szlovén médiában, bár az ellenzék épp emiatt tudta hazaárulással vádolni Janez Jansát.
Nem panaszkodhatnak azok, akik az ország legsikeresebb vállalatainak vezérkarában ülnek.
A Twitteren közölte a hackercsoport, hogy mely cégek kerültek a célkeresztjükbe.
Az olajvállalat az itthon piacvezető ReMatot vásárolta fel, az újrahasznosítói kapacitása így évi 40 ezer tonnára nőtt.
A benzinbiznisz épp nincs a csúcson, de van üzletág, amelyben a magyar olajmulti bevételei nőnek. Már védjegyoltalmakat is kér termékeinek.
Se honlap, se email cím, de még az ajánlott leveleket sem veszik fel, azonban a kuratóriumok tagjai és elnökei sok százezres vagy milliós díjakat vesznek fel.
A rendőrség elutasított a Hernádi Zsolt ellen tett feljelentést. A Hernádi által „elrettentő példaként” használt fotók egyébként nem Magyarországon, hanem Mexikóban készültek.
A kis kutak szövetsége három pontos petíciót nyújtott át az olajtársaságnak. Egyebek mellett azt is követelik, hogy a Mol, ha nem tud annyi üzemanyagot küldeni, mint amennyiben megállapodtak, akkor szálljon be az így fajlagosan megemelkedő fuvarköltségekbe.
A bejelentésen a tiszaújvárosi Mol kombinátban jelentkező bérfeszültségről és a február eleji sztrájkközeli állapotokról nem esett szó.
Az ellátás a kutak átvétele nélkül is biztosított – írta a társaság.
Már nem tankolhatnak hatósági áron a 7,5 tonnánál nehezebb járművek hajtói a hazai benzinkutakon, és töltési limit is vonatkozik rájuk, így aztán öt-hat megálló kell, míg teli lesz a kamion tankja. Ha egyáltalán van benzin a kúton. A last minute kamionstop miatt sok cég most kötbérrel nézhet szembe, vagy rosszabb esetben szerződésbontással. Mások enélkül sem bírják már a nyomást: vagy óriásit emelnek a fuvardíjon, vagy bezárják a boltot. Ársakpát várnak ők is, ezért még Orbán Viktornak is levelet írtak.
Nagyot üthet az orosz agresszió még a pesti tőzsde legnagyobb szereplőin is, korábban triviális üzleti folyamatok válnak bizonytalanná az ukrajnai konfliktus miatt.
A szankciós csomaggal már szombaton előállt az Európai Bizottság, de Szijjártó szerint több idő kell, hogy a kormány arról véleményt alakítson ki.