Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A biometrikus útlevéllel rendelkező ukránok várhatóan június 20-ától léphetnek vízum nélkül az EU területének nagy részére, de csak meghatározott időre, és nem munkavállalás céljából.
Kettészakadt az EU, vagy nagyon drágán, vagy fillérekért lehet dolgozót találni, középút nincs. Négy ország van csak, ahol olcsóbb egy munkaóra, mint nálunk.
Az Európai Unióból való kilépésnél csak egy dolog nehezebb: a kizárás. Nyilván tudja ezt a magyar kormány is, ahogyan azt is, meddig feszítheti a húrt.
A britek hadüzenete után itt az EU-é is. Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke ismertette, miről és hogyan akarnak tárgyalni a huszonhetek a Brexitig várható két évben.
Nem verte nagy dobra a Miniszterelnökség azt a tanulmányt, amelyből kiderül: a legtöbb uniós támogatás rossz helyre került a 2015 végén zárult támogatási időszakban.
Van-e jövője az Európai Uniónak, és ha igen, van-e szerepük ennek alakításában a fiataloknak? Lesz-e például munkájuk? Mi lesz az emberi jogokkal, a környezettel, miként kell kezelni a menekültkérdést? Szerzőnk mintegy ötszáz európai diáktársával ilyen kérdéseket vitatott meg Strasbourgban, az Európai Parlamentben.
A britek nélkül ünnepelték az EU és a tagországok vezetői az uniót megalapító Római szerződés aláírásának hatvanadik évfordulóját. Az uniós vezetők az egység fontosságáról, a magyar miniszterelnök egészen másról beszélt.
A hat alapító tagállam, Olaszország, Németország, Franciaország, Hollandia, Belgium és Luxemburg 60 évvel ezelőtt, március 25-én írta alá a római szerződéseket, amelyekkel megalapították az Európai Unió elődszervezeteit, és ezzel utat nyitottak a jelenleg ismert EU felé. Ennek az útnak a kulcsállomásait villantja fel Nagyítás fotógalériánk.
Tudja, mennyibe kerül évente a brüsszeli bürokrácia? És hogy naponta mennyi EU-támogatás érkezik Magyarországra? Az Európai Unió hatvanadik születésnapján számokban mondjuk el, mit is jelent ma az európai közösség.
Kiosztották az brüsszeli uniós politikával foglalkozó magazin és hírportál, a Parliament Magazine által szervezett az Év Európai Parlamenti Képviselőinek Díjait szerdán Brüsszelben. A magyar képviselők közül Ujhelyi István, az MSZP európai parlamenti képviselője kapott elismerést.
A kelet-nyugati bérharc újabb fejezetébe nagyon beleálltak az osztrákok, szúrja a szemüket, hogy 120 eurót fizetnek azért, amire a magyar állam szerint 40 is elég.
Hűvös távolságtartás és a tudatos integráció hiánya jellemzi Magyarország leginkább „elszlovákosodott” települését. Könnyű a béke, amíg nem szólnak egymáshoz a felek, de kiborul-e a bili, ha a szlovákok át szeretnék venni az irányítást?
A hvg.hu az Európai Parlamenttel együttműködve számol be ebben a fél évben az uniós intézmények tevékenységéről, a közösséget érintő döntésekről, és ezek hatásairól. Az EP a tartalomért nem vállal felelősséget.
Több tucat magyar településen fordult meg 2022-es kinevezése óta David Pressman, és tapasztalataira is hivatkozva állította, hogy az egész országot behálózza a korrupció.