Vannak hatékony eszközök a devizapiaci kockázatok kezelésére
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A britek hadüzenete után itt az EU-é is. Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke ismertette, miről és hogyan akarnak tárgyalni a huszonhetek a Brexitig várható két évben.
"Nem akarjuk büntetni a briteket a Brexitről szóló tárgyalásokon, a Brexit önmagában elég büntetés." Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke fogalmazott így, amikor Máltán ismertette a huszonhetek tárgyalási pozícióját a szigetország kilépéséről szóló tárgyalásokon.
A lengyel politikus azt többször kiemelte, hogy az EU 27 országa egységben fog tárgyalni a britekkel – hiába szeretné a londoni kormány ennek az ellenkezőjét. Azt is világossá tette ugyanakkor, hogy azokról a kérdésekről, amelyekről a britek külön-külön szeretnének egyezkedni, nem is fognak tárgyalni, amíg nincs megegyezés a következő témákban:
Tusk reményei szerint mindez őszre lezárul, ez után lehet egyáltalán tárgyalni az EU és a szigetország viszonyának a jövőjéről. A fő kérdés a britek számára természetesen a kereskedelem: a kormány részben azzal akarja eladni a briteknek a Brexitet, hogy hozzásegíti majd az exportőröket forgalmuk növekedéséhez. Azzal persze már jól jártak, hogy a tavaly júniusi, a kilépésről döntő népszavazás óta jelentősen esett a font árfolyama, ám ennél többre lenne szükség – ezért is szeretnének minden országgal külön tárgyalni.
Azt már csak azért is biztosra lehet venni, hogy kemény tárgyalások várhatóak a következő másfél évben, mivel a brit kormány már EU-tagként is igen határozottan (és eredményesen) képviselte a saját érdekeit. Tusk azonban hasonló keménységet ígért, és az Európai Bizottság elnökével, Jean-Claude Junckerrel, illetve a tárgyalások vezetésével megbízott Michel Barnier-val egyetemben keményen oda-odaszólnak a londoni vezetésnek.
A mostani sajtótájékoztatón egy legalábbis félreérhető fenyegetés miatt volt némi – igen diplomatikus – visszaszólás. A Brexitet indítványozó hivatalos levélben ugyanis utalás volt arra, hogy ha az EU nem hagyja a briteket az országokkal külön-külön tárgyalni a kereskedelem jövőjéről, akkor London visszafogja részvételét az európai biztonsági együttműködésben. „A múlt héten történt londoni terrortámadás is rávilágított arra, hogy a terrorizmus elleni harc közös ügyünk, ezért is biztos vagyok abban – ahogy a brit kormány is jelezte –, hogy a kijelentésnek ez az olvasata csak félreértés lehetett, hiszen London bölcs tárgyalási partner” – fogalmazott Tusk.
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Akkor igazán előnyös egy ilyen beruházás, ha a fogyasztás jelentős része egybeesik a napsütéses időszakokkal.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.
A rendelkezés alól csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
Arról is beszélt, ha szemmel lehetne ölni, Brüsszelben egy sortűzzel elintézték volna.
A kormánypárt támogatottsága pedig mélyponton van.
Ha erre nincs jó válasz, a százezres menet csak színes emléknek lesz jó.
A volt vezérkari főnök azt mondta, jobb lenne, ha például a kézigránát-baleset miatt elrendelt vizsgálat eredményét tennék közzé végre.
A légitársaság szerint még este tíz óra előtt újra felszállhatnak.