Az SZTE szenátusa levette napirendről az egyetem nevének megváltoztatását
A Szegedi Tudományegyetem szenátusa magabiztos többséggel elutasította az intézmény nevének megváltoztatására irányuló napirendi pontot.
A Szegedi Tudományegyetem szenátusa magabiztos többséggel elutasította az intézmény nevének megváltoztatására irányuló napirendi pontot.
Az orvosi kamara megvizsgálná az elbocsátás körülményeit, majd annak ismeretében döntenek arról, hogy indítanak-e eljárást az ügyben.
A favipiravir az egyik legígéretesebb hatóanyag a koronavírus ellen. Magyarországon elsőként a szegedi egyetem betegei kapják meg.
Közösen adtak ki a szegedi dékánok és az egyetem orvos – rektora egy állásfoglalást, amelyben a jelenlegi egyetemi struktúra mellett érvelnek. Bár konkrétan nem derül ki, hogy miért van szükség az egyetem jelenlegi, tizenkét karból álló szervezetének a védelmére, de sokan az orvoskar leválasztást emlegetik.
Bár Palkovics László már ünnepélyesen átadta az új 21. századi új radiológiai komplexumot Szegeden, mégis van olyan vizsgálat, amelyet a kórház udvarán, kamionokban végeznek. Az egyetem szerint a betegek nem szenvednek kárt, a beruházás teljes befejezése az ellátást korábban nyújtó magánszolgáltató és a járvány miatt csúszik.
Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja szerint muszáj lenne megerősíteni a közoktatást, hogy többen jussanak be az egyetemekre. Idén a tanári, ápolói szakokra jelentkeztek a legkevesebben.
Felbontotta egy magáncéggel 25 évre kötött szerződését a Szegedi Tudományegyetem, a megállapodás 2029-ben járt volna le. A cég perel.
Szeptemberben indulhat az infektológiai központ építése, az önkénteseket, akik a járványhelyzetben beszállnának az esetleges csúcshelyzet kezelésében, most keresik az egyetemen.
Hat orvosnál és klinikai munkatársnál mutatták ki eddig a koronavírust Rovó László rektor megbetegedését követően Szegeden, legalább kilencen karanténba kerültek.
Bizonyos daganatos és autoimmun betegségek kezelése során használt, fehérjealapú gyógyszerek sejtbe juttatására dolgoztak ki új megoldást szegedi kutatók. Az új eljárással a sejten belülre lehetne gyógyszert juttatni.
Új mélyagyi stimulációs eszközt ültettek be egy előrehaladott Parkinson-kórban szenvedő betegnek szerdán a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE), a Kelet-Közép-Európában elsőként alkalmazott eljárás az agyi elektromos aktivitás valósidejű detektálására és rögzítésére is alkalmas.
Korszerű biobankot alakítanak ki a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE), és a felsőoktatási intézmény csatlakozik az európai biobankokat összefogó kutatási hálózathoz.
A kutatást és oktatást egyaránt szolgáló központi szolgáltató laboratórium hálózatot alakítottak ki uniós támogatással, csaknem egymilliárd forintból Szegeden és Debrecenben.
A hétfői vihar úgy megrongálta a Szegedi Tudományegyetem jogi karának épületét, hogy más tantermeket kellett keresniük, hogy az órákat meg tudják tartani.
A nanotechnológia és a fotokatalitikus eljárások ötvözésével olyan víztisztító berendezésen dolgoznak a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE), mely milliók életére lehet kihatással a jövőben: kivonja a szennyezés jó részét a vízből. A kutatók úgy tervezik, idén novemberben előállnak a prototípussal.
Kutatások igazolták annak a vér-agy gáton átjutó gyógyszermolekulákat tartalmazó nanomedicinás kapszulának a hatékonyságát, amelyet a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) professzorai fejlesztettek ki. A fájdalomcsillapítók célzott nanokapszulás bejuttatása a központi idegrendszerbe több millió ember életére lehet pozitív hatással: a korábbinál sokkal hatékonyabban kezelhetik a migrént, a szélütést és a sclerosis multiplexet. A szabadalmaztatás alatt álló fejlesztéshez most partnert keres az intézmény.
Sok mikroműanyag lehet a hazai folyók üledékében, ami a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói szerint jelentős környezeti kockázattal járhat.
A csapadékot és a villámárvizeket előrejelző rendszert alakítanak ki a magyar-szerb határ menti térségben - közölte a projektben résztvevő Szegedi Tudományegyetem.
A csontsebészeti műtétek tervezhetőségét és pontosabbá tételét támogató műtéti tervező- és navigációs rendszert, valamint a beavatkozások során használható ortopédiai implantátumokat fejlesztettek ki magyar szakemberek.
Új módszerrel, az úgynevezett patronos vértisztítással küzdenek a szepszis ellen – mondta Molnár Zsolt, a Szegedi Tudományegyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézetének vezetője péntek reggel az M1 aktuális csatorna és a Kossuth Rádió közös műsorában.