Hidegvérrel végeztek ki nyolc drúz fegyvertelen férfit Szíriában
Egy amerikai állampolgár is volt a nyolc meggyilkolt drúz között, akiket a hozzátartozók szerint a szír kormányhoz köthető fegyveresek végeztek ki.
Egy amerikai állampolgár is volt a nyolc meggyilkolt drúz között, akiket a hozzátartozók szerint a szír kormányhoz köthető fegyveresek végeztek ki.
Isten kiválasztott népének tartják magukat, talán másfél millióan lehetnek, az egyik legnagyobb diaszpórájuk Dél-Amerikában van, a zsidók a legjobb barátaik és gyanakodva néznek a megjuhászodott dzsihádistákra, akik Szíriát vezetik.
Az izraeli hadsereg korábban légicsapásokat hajtott végre a szíriai kormányerők konvojai ellen, és csapást mért a szíriai védelmi minisztérium épületére is Damaszkuszban.
Az elmúlt napokban harcok törtek ki az új szír kormány csapatai és az ország déli részében élő drúz fegyveresek között, Izrael pedig a drúzok védelmében igyekszik belekényszeríteni Damaszkuszt valamilyen megállapodásba.
Oroszország sorra veszti el szövetségeseit: Szíriából egyre inkább kiszorulnak, és az Irán elleni izraeli–amerikai fellépés is kényelmetlen helyzetbe hozza Moszkvát. Igaz, előnyökkel is jár Putyinék számára, ha elhúzódik a közel-keleti háború. Elemzők szerint az iráni külügyminiszter most zajló moszkvai tárgyalásain sem várható szenzáció.
A szír belügyminisztérium szerint a támadó az Iszlám Állammal állt kapcsolatban.
És nem csak a nőknek kell takarniuk magukat, amikor épp nem úsznak a férfiaknak is kötelező viselni valamit a fürdőruhán felül.
A viszonylag konfliktusmentes május után újra feszült lett a viszony a két állam között. Izrael védelmi minisztere a szíriai elnököt teszi felelőssé a két támadásért.
Paolo Dall’Oglio a jezsuita rend szerzeteseként szolgált a Közel-Keleten.
Az amerikai és európai szankciók részbeni feloldása esélyt adhat Szíriának az újjáépítésre, de kérdés, meddig jutnak az enyhítések, és tud-e élni velük a szír kormány.
Az Európai Unió több bankot és olajipari vállalatot is levett a szankciós listájáról.
A Moszad titkos művelet során szállította Izraelbe az emlékeket.
Számos megamegállapodást kötött Donald Trump az arab monarchiákat érintő útján, de nem jutott előbbre két fontos kérdésben, a gázai háború és az iráni atomprogram ügyében. Viszont komoly etikai aggályokat vet fel, hogy az amerikai elnök családi vállalkozása a meglátogatott országok kormányaihoz köthető cégekkel zsíros üzleteket üt nyélbe.
Az amerikai elnök a szaúdi fővárosban találkozott a szír delegációval. A kapcsolatok normalizálása és az ország stabilizálása jegyében az USA feloldja a szankciókat, és üzletet készít elő. Az öböl-menti országok örülnek, Izrael ellenkezik.
Ahmed al-Saraa az Aszad-rezsim bukása óta vezeti Szíriát, hivatalosan az átmeneti időszakra nevezték ki.
Azt, hogy a szaúdiak szorosabbra kívánják fűzni a kapcsolatukat Szíriával, szépen bizonyítja, hogy az ország új vezetőjének első hivatalos külföldi útja is Rijádba vezetett.
A felszínre tört erőszak alááshatja a szíriai átmenetet, igazságtétel és nemzetközi elfogadás nélkül az új kormány nem képes egységet teremteni. Mindez az oroszok visszatérésének kedvez.
Az iraki miniszterelnök a világ egyik legveszélyesebb terroristájának nevezte Abu Hadidzsát.
Az országot évtizedeken át vezető elnököt decemberben űzték el.
Az összecsapásoknak hetvennél is több halálos áldozata is lehet.