Tojásból kikelő Zelenszkijjel és Magyar Péterrel próbálja letörni a Pride sikerét a kormány
Az új propagandakampány időzítéséből arra lehet következtetni, hogy a jobboldal szeretné mielőbb tompítani a hétvégi kormánykritikus megmozdulás hatását.
És nem csak a nőknek kell takarniuk magukat, amikor épp nem úsznak a férfiaknak is kötelező viselni valamit a fürdőruhán felül.
Szíria ideiglenes kormánya elrendelte, hogy a nőknek burkinit – olyan fürdőruhát, amely az arc, a kezek és a lábak kivételével eltakarja a testet – vagy más „tisztességes” ruhát kell viselniük a nyilvános strandokon és uszodákban – írja a BBC.
Az idegenforgalmi minisztérium által kiadott rendeletek „a közbiztonsági normák javítását és a közerkölcs megőrzését célozzák” – jelentette az Al-Ikhbariyah al-Suriyah szíriai állami hírcsatorna. A magánstrandok, klubok és medencék, valamint a négy csillagnál nagyobb szállodák mentesülnek az intézkedés alól.
A BBC azt írja, hogy bár a strandokon a szír nők többsége egyébként is burkinit visel, egyre többen fordulnak a nyugaton is megszokott bikinikhez, egy részes fürdőruhákhoz.
A rendelet kitér arra is, hogy a nőknek a fürdőhelyek között közlekedve takaró vagy bő ruházatot kell viselniük a fürdőruhájuk fölött. „A strandon kívül megfelelő takarás nélkül, fürdőruhában közlekedni tilos” – áll a közleményben.
A férfiak sem maradnak ki, nekik – amikor éppen nem a vízben vannak – pólót kell viselniük és a fürdőhelyeken kívül sem mutatkozhatnak meztelen felsőtesttel.
A közlemény szerint a „normál nyugati fürdőruha” a mentesített helyeken „a közízlés határain belül” általában megengedett. Általánosságban elmondható, hogy az embereknek bő, a vállat és a térdet fedő ruházatot kell viselniük, és „kerülniük kell az átlátszó és szűk ruházatot” – teszi hozzá a rendelet.
Arról egyelőre nincs hír, hogy a szabályok be nem tartását szankcionálják-e, vagy hogy a szabályok betartatására hogyan kerül sor. Az viszont biztos, hogy a vízpartokon vizimentők és felügyelők ügyelnek majd a rend betartására.
Szíriában tavaly decemberben buktatták meg Bassár el-Aszad diktatúráját az Ahmed al-Saraa által vezetett iszlaista erők, ezzel véget vetve az évek óta tartó polgárháborúnak. Al-Saraa azóta az ország ideiglenes elnöke, korábban azt ígérte, hogy az országot befogadó módon fogja irányítani.
A BBC-nek nem sokkal hatalomra kerülése után adott interjújában azt mondta, hogy hisz a nők oktatásában, és tagadta, hogy Szíriát Afganisztánhoz hasonlóvá akarja változtatni – ahol a nők jogait súlyosan korlátozzák.
Márciusban az elnök aláírta az ötéves átmeneti időszakra vonatkozó alkotmányos nyilatkozatot. A dokumentum szerint az iszlám az elnök vallása, ahogy az előző alkotmány is tette, az iszlám jogtudomány pedig „a jogalkotás fő forrása”. A nyilatkozat emellett garantálta a nők jogait, a véleménynyilvánítás szabadságát és a média szabadságát.
Nyitóképünk illusztráció, fotó: AFP / Fadel Senna
Az új propagandakampány időzítéséből arra lehet következtetni, hogy a jobboldal szeretné mielőbb tompítani a hétvégi kormánykritikus megmozdulás hatását.
A Tisza politikusa hívta fel a figyelmet arra, hogy 36 fokban operálnak a kórház robotsebészeti műtőjében.
A MÁV részletesen megírta a HVG-nek, mit tesznek, hogy minél kevesebb baj érhesse az utasokat.
A szektornak ennek ellenére nem volt jó éve.
Azt ellenőrzik, hogy valóban nem rúgják-e ki tömegével a magyar munkavállalókat.
"Az emberek jókedvűen a hatalom értésére adták, hogy ők szabadok akarnak lenni".
A közbeszerzéseken tőkeerőssé vált építőipari cégek bármikor le tudnak csapni versenytársaikra.
Magyar Péter a Facebookon reagált arra, amit volt felesége a Völner–Schadl-ügy tárgyalásán mondott.
A só megtizedelheti a folyó élővilágát.