Orbán Balázs „Ukrajna elnevezésű problémáról” értekezett a Facebookon
Az ukrán államiság tagadása mára már gyakorlattá vált a kormánypárt berkeiben.
Az ukrán államiság tagadása mára már gyakorlattá vált a kormánypárt berkeiben.
A magyar miniszterelnök felbátorodott Donald Trump miatt, és ennek súlyos következményei lehetnek.
Donald Trump külpolitikai ámokfutása összehozta az európai vezetőket, de a résztvevők szerint nincs szakadás, az USA továbbra is a szövetségesük. Keir Starmer négy fontos döntésről számolt be, Ursula von der Leyen pedig Európa újrafelfegyverzésének tervével fog az Európai Tanács következő ülésére érkezni.
A külügyminiszter emiatt levelet küldött Kaja Kallasnak, amiben figyelmeztet, hogy a magyar kormány ezért az ukránokon verheti majd el a port.
A szolidaritási menet az ukrán nagykövetség elé vonult, ahol Sándor Fegyir, Ukrajna nemrég hivatalba lépett, korábban a fronton harcoló nagykövete köszöntötte a résztvevőket.
A nyugdíjasok áfa-visszatérítésével és a két-háromgyerekesek szja-mentességével lökte be a kampányt Orbán Viktor; az amerikai-ukrán tárgyalásokat figyelte a világ, hogy aztán azok egy egész szürreális veszekedésbe torkolljanak; Donald Trump beindította a vámháborúját az EU ellen is. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
A szervezők szerint létezik egy gyűlölködés nélküli, európai Magyarország, ezt akarják megmutatni.
Jelezte, hogy Szlovákia a jövő heti uniós csúcson azonnali tűzszüneti megállapodás megkötését javasolja majd.
Zelenszkij Washingtonból egyenesen Londonba repült, ahol Keir Starmerrel tárgyal.
Londonba érkezett az ukrán elnök.
Nyolc évtizede követett amerikai külpolitikával számol le Donald Trump, aki visszahozhatja a nagyhatalmak befolyási övezeteit, amelyek között Európa présben találhatja magát.
Az ukrán elnök a Fox News televíziónak adott interjút, nem kért bocsánatot.
A nyilvános tárgyalás során Trump egyebek mellett azzal vádolta meg Zelenszkijt, hogy „a harmadik világháborúval játszik”.
Tyihon Sevkunov krími metropolita évtizedek óta szoros viszonyt ápol az orosz elnökkel.
Ukrajnát és Oroszországot is tönkreteszi Vlagyimir Putyin inváziója, amely valójában nem három, hanem tizenegy éve kezdődött. Donald Trump megkezdte ugyan a maga egyoldalú békemisszióját, s mindkét harcoló félen látszanak a háborús fáradtság jelei, de belátható időn belül aligha lesz valódi béke.
Barack Obama tizenegy évvel ezelőtti intézkedéseit újítja meg az amerikai elnök.
Sébastien Lecornu francia védelmi miniszter arról beszélt, hogy egyes nyersanyagokra szükségük van katonai célokra a következő 30-40 évben.
Az ukrán geológiai szolgálat már ez előző amerikai elnök idején házalni kezdett egy csinos prospektussal, függetlenül attól, hogy az ország valóban tekintélyes ásványkincse mennyire van kitermelhető állapotban.
Az amerikai elnök szerint alá is írják a megállapodást az ukrán ásványkincsekhez hozzáférésről és az újjáépítésről.
Az ukrán elnök neki fogja szegezni a kérdést Donald Trumpnak, hogy az USA továbbra is támogatja-e Ukrajnát.