A NATO-főtitkár optimista, Trump megerősítette neki az elkötelezettségét a szövetség felé
Az amerikai-ukrán tárgyalásokban is bízik.
Az amerikai-ukrán tárgyalásokban is bízik.
Nem mindegyik küldene feltétlenül csapatokat, de néhányan egyéb támogatást nyújthatnának.
Valerij Zaluzsnij jelenleg Ukrajna londoni nagykövete.
Az ukrajnai gáztranzit újraindítása szembe menne a Kreml pénzügyi forrásainak elzárására tett ígéretekkel.
A COMECE azt kérte az EU-tól, hogy bár a nemzetközi közösség egyes tagjainak lépései kiszámíthatatlanok lettek, továbbra is támogassák Ukrajnát.
Porosenko és Timosenko közölték: együttműködnek az amerikaiakkal, de választást csak a béke megteremtése után szabad tartani.
Franciaország nyitott arra is, hogy kiterjessze a nukleáris arzenálja által nyújtott védelmet európai partnereire.
Emmanuel Macron francia elnök szerda esti televíziós beszédében a tartós béke fontosságáról beszélt, és jelezte, csúcstalálkozót szervez a béke garantálásában érdekelt európai hadseregek vezetőinek.
Míg Orbán Viktor az orosz álláspontot hangoztatja, a nagyobb játékosok bírálják az amerikai vezetést.
A nagykövet és a polgármester egyeztetései alapján várhatóan ingyen nyaralhatnak majd a kerület táborhelyein ukrajnai gyerekek.
A Fidesz szövetségesének számító Andrzej Duda ebben az egy dologban a saját kormányával ért egyet, amellyel pedig sok másban szemben áll.
A Reuters szerint Donald Trump kedd esti kongresszusi beszédében be akarja jelenteni a megállapodás megkötését, így adminisztrációja azon ügyködik, hogy az USA és Ukrajna addigra aláírja az egyezményt az ásványkincsekről.
Sokkal komolyabb szerepet játszanak már a drónok az orosz–ukrán háborúban, mint az invázió megindulásakor, ukrán tisztviselők becslése szerint már dróncsapások okozzák a halálesetek és a sebesülések 70 százalékát a fronton. Ezek egy része barkácseszköz, vagyis sima hobbidrónokat szerelnek fel robbanószerekkel, ami így sokkal olcsóbb is, mint a hagyományos harci eszközök, melyek szállítását Donald Trump leállította. De a drónhadviselést az oroszok is folyamatosan fejlesztik, és a számbeli fölény itt is az övék.
„Ukrán barátaink aláírására vár” az ásványkincsekről szóló megállapodás, közölte az amerikai alelnök.
Bár kérdés, hogy ez mennyire lesz elfogadható az oroszok számára.
Az „Ajándék Putyinnak” elnevezésű szervezet szerint ebből már kijön egy Black Hawk helikopter.
De azért hiányozni fog az Egyesült Államok katonai segítsége.
Volodimir Zelenszkij egyelőre nem reagált a történtekre.
Ez a hét páratlanul fontos a háború utáni történelemben, mert hosszú időkre meghatározza a földrész sorsát. Most derül ki ugyanis, hogy képes-e a kontinens a saját jogán geopolitikai tényező lenni, vagy pedig marad gazdasági tömörülés, tényleges politikai befolyás nélkül.
Egyelőre nem tudni, ez a döntés meddig marad érvényben.