300-szorosára nőtt a fertőzések száma Szomáliában az elmúlt héten
Riasztóan emelkedő tendenciák vannak Afrika és Dél-Amerika egyes részeiben.
Riasztóan emelkedő tendenciák vannak Afrika és Dél-Amerika egyes részeiben.
Nincs még vakcina, és úgy tűnik, fogalma sincs az Egészségügyi Világszervezetnek, hogy meddig tarthat a járvány. A hasonló helyzetek megelőzéséhez komolyabb politikai szándékra lenne szükség a jelenleginél.
Eddig világszerte csaknem 2,5 millió ember fertőződött meg a koronavírussal és Afrikában még csak most kezdődik a járvány.
Az amerikai elnöki hivatal közleménye szerint a világszervezet nem átlátható, és rosszul kezeli a világjárványt.
Segített Kínának a kezdetekben elhallgatni és bagatellizálni a koronavírust az Egészségügyi Világszervezet (WHO) – legalábbis Donald Trump szerint, aki ezért megvonta az amerikai pénzt az intézménytől, amelynek az USA a legnagyobb finanszírozója. A konzervatív republikánus körökön kívül meghökkenést okozó döntéssel az amerikai elnök inkább a saját hibáit szeretné más nyakába varrni.
A technológiai iparban szerzett milliárdjaiból régóta kutatásokat gründoló Bill Gates szerint az Egészségügyi Világszervezet (WHO) finanszírozásának leállítása nagyon veszélyes, mivel nincs más, aki a járvány ellen küzdhetne.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) bekapcsolta a Messengerre írt csevegőbotját, hogy visszaszorítsa a koronavírus-járványról szóló álhíreket.
A járvány elleni harc fontosságáról írt a WHO főigazgatója, de emellett megosztotta egy amerikai járványügyi szakértő korábbi bejegyzését, ami arról szól, hogy politikai kampány folyik ellene.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) hivatalos Facebook-oldalán tette világossá: nem igazak a koronavírust az 5G-vel kapcsolatba hozó hírek.
Két kutatás is folyik a kérdés tisztázására, addig azt kéri az Egészségügyi Világszervezet, hogy csak az eredeti céljára, vagyis a tuberkulózis megelőzésére használják a vakcinát.
A szegényebb országokban a legrosszabb a helyzet, ám még Németországban sincs minden rendben.
A vadászat, az állattenyésztés és az, hogy világszerte egyre többen élnek városban, mind csökkentették a biodiverzitást. Ezzel jelentősen nőtt az esélye az olyan, állatról emberre terjedő járványok kitörésének, mint a koronavírusé.