Betörtek egy szerverparkba a hackerek, több tízmilliót kerestek vele
Egy hackercsoport december 9-e és 17-e között vette át az irányítást egy meg nem nevezett cég HP szerverei felett, hogy kriptovalutát bányásszanak.
Egy hackercsoport december 9-e és 17-e között vette át az irányítást egy meg nem nevezett cég HP szerverei felett, hogy kriptovalutát bányásszanak.
Amihez korábban egy évtized kellett, az most két-három év alatt megtörténik: duplázódik a forgalom az interneten. Ezért a szolgáltatások mögötti adatközpontok egyre több energiát fogyasztanak – a terhelés csökkentését ígéri legújabb vállalásaival a Microsoft.
Az Airbus A350-es pilótafülkéje alatt egy komplett szerverszoba található, amelynek számítógépei azért dolgoznak, hogy a 319 tonnás légi jármű a levegőben maradjon.
A tenger fenekére süllyesztett adatközpontokban látja a jövőt a Microsoft. A vállalat egy látványos videóban is bemutatta e nagyszabású projekttel kapcsolatos elképzeléseit.
Sokan amiatt morogtak, hogy be kellett zárkózniuk otthonukba a koronavírus-járvány miatt. Pedig ott legalább kényelemben voltak, nem úgy, mint egyes Microsoft-alkalmazottak, akik az adatközpontokban rendezték be hálószobáikat.
A 28 éves Seth Aaron Pendley nem akármilyen ügy miatt került a szövetségiek látókörébe: véget akart vetni az internetnek.
A Microsoft egy újfajta folyadékhűtési móddal kísérletezik, amivel hatékonyabbá válhat a szerverek működése.
A Microsoft szakemberei komoly potenciált látnak a tenger fenekére süllyesztett adatközpontokban, egyelőre azonban mindenki óvatosan fogalmaz a témával kapcsolatban.
A Microsoft egy közel egy ezer szerverből álló adatközpontját a koronavírussal kapcsolatos kutatásokhoz állította át. A módszer előnye a hűtésnél keresendő.
A mostani időszakban a korábbinál is fontosabbá vált, hogy tovább tudjuk képezni magunkat, szerencsére ezen a területen már most is dinamikus fejlődés látható, hazánk pedig élen jár a képzések tekintetében.
A koronavírus-járvány kitörése miatt megtorpant a világgazdaság. Kína az elsők között van, ahol ezt újraindítják, az új gazdasági infrastruktúrára vonatkozó elemek azonban nem minden esetben szolgálják a zöld célokat.
A vállalati hálózatokra egyre több veszély leselkedik: a kommunikációs csatornák bővülésével a hackerek lehetőségei is megszaporodtak, a támadások súlya pedig a céges hálózat méretével, az alkalmazottak és az ügyfelek számával arányosan nő. Ebben a környezetben egyre nagyobb igény mutatkozik az olyan integrált szolgáltatókra, amelyek a felhő- és IT-biztonsági megoldásokon túl innovatív szolgáltatásokat is tudnak nyújtani, ahol már a mesterséges intelligencia is szerepet játszik.
A mindenhol elérhető internet, illetve az állandó jelenlét mára már annyira alapvetőek, hogy sokszor szinte a pánik kerülget minket, ha egy pillanatra kiesünk az online világból. És bár izgalmas, mégis ritkán gondolunk bele, hogy az okostelefonokon túl minek köszönhetjük ezt a rendkívüli tempót, és azt, hogy mindent elérünk a hálón. A válasz nem újdonság, hatalmas háttérrendszerek, az adatközpontok fonják be és szolgálják ki mindennapjainkat. De mi az, amit tényleg érdemes tudnunk róluk?
Rohamosan terjednek az adatközpontok a skandináv, hidegebb országokban, ahol a hűtésen rengeteg energia spórolható meg, de egy szakértő szerint a magyar adatközpontok közül is vannak, amelyek sok területen állják a versenyt.
Az iparág legnagyobb teljesítményű ARM-alapú processzoraként emlegeti új chipkészletét a Huawei. A 7 nm-es gyártástechnológiával készült Kunpeng 920-at szerverekbe szánják, ahol energiatakarékossága és feldolgozási sebessége miatt lehet érdekes.
A Microsoft két hónapja telepítette egyik adatközpontját a tenger mélyére, a munka azonban itt nem állt meg. Az eszközt folyamatosan megfigyelés alatt kell tartani, és ehhez két webkamerát is segítségül hívtak, melyek adásába bárki betekinthet.
A Microsoft nem először próbálkozik azzal, hogy a tenger fenékéről üzemeltesse adatközpontját. E megoldás előnyei vitathatatlanok.
Az Egyesült Államok Utah államában lévő Eagle Mountain városában építi fel új adatközpontját a Facebook. Az épület érdekességét a szervertermek hűtéséhez alkalmazott rendszer jelenti.
A hibrid informatika fogalma már nem egészen újkeletű a szakmai informatikai berkekben, a valódi üzleti előnyt eredményező alkalmazása azonban még jókora megmérettetések elé állítja a cégeket. A Gartner jelentése szerint a felhőszolgáltatások növekedése és a hagyományos adatközponti szolgáltatások kiszervezésének csökkenése a hibrid infrastruktúra-szolgáltatások felé mozdítja el a piacot, melynek következtében 2020-ra a szervezetek 90 százaléka fog hibrid infrastruktúrákat használni.
Az adat lett korunk új terméke, áruja, egyben egyik legégetőbb problémája is. Hol, hogyan és főleg milyen körülmények között tárolják azt a döbbenetes mennyiségű adatot, amit nap mint nap termelünk? Nemrég egy frissen átadott adatközpontban jártunk, ahol sok érdekes, egyben megnyugtató dolgot is láthattunk.