Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A tenger fenekére süllyesztett adatközpontokban látja a jövőt a Microsoft. A vállalat egy látványos videóban is bemutatta e nagyszabású projekttel kapcsolatos elképzeléseit.
Felhő üzletágának bővülésével párhuzamosan a Microsoft már egy jó ideje kísérletezik a tenger, pontosabban az Atlanti-óceán fenekére süllyesztett adatközponttal. A Project Natick kezdeményezésen belül már több tucatnyi szervert tartalmazó óriási hengert bocsátott a tenger fenekére Skócia partjainál, és mint kiderült, igen bíztatók az eredmények a szerverek ellenállását illetően.
A Microsoftnál nagy potenciált látnak a víz alatti adatközpontokban, miután ezek olcsóbbak és védettebbek is lehetnek. Vízpartközeli telepítésüknek nagy előnye lehet az adatsebesség, miután a világ népességének nagy része tengerpart közelében él, és így az adatoknak is kisebb utat kellene megtenniük, hogy elérjék a felhasználókat. Egy ilyen megoldás egyúttal kihasználja a víz által biztosított ingyen hűtést, ráadásul az állandó mélytengeri környezet a megbízhatóság nyolcszoros javulását eredményezi a Microsoft szerint.
A vállalat YouTube-csatornáján egy látványos 3D-s videóban mutatja meg az adatközpont tengerbe helyezésének lépéseit.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.