Befektetne vagy megtakarítana, de nem tudja, hogyan?
Az első lépésektől egy komplex befektetési portfólió felépítéséig hosszú az út, ezért érdemes a legalapvetőbb fogalmak tisztázásával kezdeni.
Az első lépésektől egy komplex befektetési portfólió felépítéséig hosszú az út, ezért érdemes a legalapvetőbb fogalmak tisztázásával kezdeni.
Alig jelentek meg a lekötött betéteknél a 10 százaléknál magasabb kamatok, a kormány máris kamatsapkát húz rájuk, nehogy a bankok „túl magas” kamatot fizessenek az ügyfeleknek.
Nem vitás, gazdasági podcastunk e hónapra javasolt témái közül olvasóinkat leginkább az érdekli, mit javasolnak a szakértők a meglévő pénzük értékének megőrzésére.
Középtávon magasan maradhatnak az energia- és árupiaci árfolyamok, az árupiacon lesz egy komoly fellendülés – ennek a jelei már most is látszódnak. Kérdés, milyen eszközökkel profitálhatunk az emelkedő árupiaci árakból? Erről beszélgettünk Pletser Tamással, az Erste Bank vezető elemzőjével.
Csak a 2008-as világválság idején álltak rosszabbul a pénztári portfóliók a mostani teljesítményeknél. Majdnem mindegyik nyugdíjpénztári portfólió mínuszba került szeptemberre.
Mindannyiunk legalapvetőbb igénye, hogy pénzünk megőrizze vásárlóerejét: ha ma félreteszünk x forintot, akkor 10 év múlva is érjen legalább ugyanannyit, mint ma. Sajnos azonban ez nem feltétlenül ilyen egyszerű, különösen a maihoz hasonló magas inflációs ráta esetén. Cikkünkben két olyan lehetőséget mutatunk be, amelyek a bankbetéttel és készpénzzel szemben valóban garantálhatják pénzünk értékmegőrzését. Az elsőt a pénzpiacok iránt érdeklődőknek, a másodikat pedig az automatikus, hosszú távú megoldást keresőknek ajánljuk.
Már szeptemberben két számjegyű kamatot kínáló állampapírt hoznak forgalomba, és más állampapírok hozamát is megemelik. Erre azért van égető szüksége a költségvetésnek, mert az inflációkövető Prémiumon kívül a többi lakossági állampapírnál már bankbetétekre is kínálnak magasabb kamatot.
A Blue Frontier terméke sokkal zöldebb módon működik.
A vágtató infláció és az egyre közeledő recesszió bizonytalanná tett mindenkit, aki valamilyen megtakarítással rendelkezett: mit tegyen a pénzével, hogy az ne veszítse el értékét? Miközben magas az infláció, a forint zuhanásba kezdett, egyre inkább azt keresi mindenki, mi a bombabiztos, recesszióálló befektetés. Varga Zalán, az Erste Alapkezelő értékesítési és termékfejlesztési igazgatója szerint most még tudatosabban érdemes befektetnünk, ezért érdemes alaposan körüljárnunk lehetőségeinket.
A befektetést a Seon kapja, amely egy csalásmegelőzéssel foglalkozó magyar startup.
Az önkéntes nyugdíjpénztárak átlagosan alacsony hozamot értek el tavaly, néhány portfólió azonban így is kiemelkedően nyereséges évet produkált. A Bank360.hu megnézte, mi volt a legsikeresebbek titka.